​Úklid ve skladech DHL převezmou roboti Neo od firmy Avidbots

​Úklid ve skladech DHL převezmou roboti Neo od firmy Avidbots

21.5. - Logistická společnost DHL a firma Avidbots, jejíž roboti zvyšují lidský potenciál v každodenním životě, rozšířily své partnerství. V jeho rámci budou ve skladech, logistických centrech a terminálech na celém světě využíváni roboti Neo pro čištění podlah. DHL a Avidbots společně vybaví velkou část z tisíců provozoven DHL v 220 zemích a teritoriích nejvyspělejším nástrojem pro automatizaci čištění podlah. Chybět nebude ani Česká republika. Nové partnerství navazuje na dřívější spolupráci, dohodnutou v roce 2019 mezi společnostmi Avidbots a DHL pro území Severní Ameriky.

„Máme velkou radost, že můžeme využívat další roboty Avidbots ve skladech DHL po celém světě, a urychlit tak proces digitalizace,“ řekl Matthias Heutger, viceprezident společnosti DHL a globální vedoucí divize vývoje inovací a obchodního rozvoje, a dodal: „Roboti pro čištění podlah jsou jednoduchou inovací, která snižuje počet pracovních hodin vynaložených na čištění až o 80 procent. Naši zaměstnanci se díky tomu mohou věnovat práci s vyšší přidanou hodnotou a zaměřením na naše zákazníky. Současně tím urychlujeme realizaci digitalizace v rámci naší Strategie 2025.“

DHL bude využívat roboty Neo pro čištění podlah ve skladech, které provozuje na celém světě. Roboti Neo nalézají uplatnění v mnoha komerčních oblastech a svými vlastnostmi jsou dobře připraveni na dynamické prostředí ve skladech – autonomně projíždějí skladem za pomoci vyspělých prostorových senzorů, kamer a umělé inteligence. Za jízdy automaticky detekují překážky, jakými jsou například osoby, krabice, vysokozdvižné vozíky nebo ostatní roboti, a vyhýbají se jim. Díky robotům jsou podlahy skladu vždy čisté a bez prachu. Tím je zajištěno optimální prostředí pro provozní činnosti, zvyšuje se také úroveň bezpečnosti zaměstnanců a současně je chráněno i jejich zdraví.

(lan)

Foto: DHL

spinner