Společnost Delanchy Group převzala první sériově vyráběný Renault Trucks D Z.E.

Společnost Delanchy Group převzala první sériově vyráběný Renault Trucks D Z.E.

14.7. – Společnost Delanchy Group a značka Renault Trucks pokračují ve spolupráci při podpoře a rozvoji ekologické nákladní dopravy. Dopravce, který už od roku 2017 provozuje 100% elektrický prototyp Renault Trucks D, si převzal první sériový model Renault Trucks D Z.E.

Společnost Delanchy Group od roku 2017 provozuje 100% elektrický 13tunový prototyp Renault Trucks D pro každodenní distribuci zboží na trhy Les Halles de Lyon – Paul Bocuse. Dodávky jsou plánovány tak, aby nerušily místní obyvatele.

Delanchy Group, stejně jako Renault Trucks, si dobře uvědomují potřebu rychlého posunu městské dopravy směrem k elektromobilitě pro zlepšení kvality života v centrech měst a pro přijetí opatření vedoucích ke snížení produkce emisí CO2. Proto se dopravce, který se specializuje na dopravu zboží s řízenou teplotou, rozhodl objednat úplně první 16 t vozidlo Renault Trucks D Z.E., které opustí výrobní linku závodu v Blainville sur Orne (Calvados).

„Společně s výrobcem nákladních vozidel Renault Trucks, který je aktivní v oblasti elektromobility, jsme se chtěli posunout ještě dále v řešení dodávek zboží s řízenou teplotou a s nulovými emisemi v rámci městských center,“ řekl Yannig Renault, technický ředitel společnosti Delanchy Group.

Delanchy Group v současné době rozhoduje o nasazení tohoto nového modelu do provozu buď v rámci centra Paříže nebo Loynu, na trasách okolo 110 kilometrů. Společnost disponuje flotilou 1000 vozidel a toto první sériově vyráběné vozidlo Renault Trucks D Z.E. se připojí k flotile 340 vozidel, která jsou určená výhradně pro distribuční operace.

(lan)

Foto: Renault Trucks

spinner