​Siemens uvádí na trh novou dobíjecí stanici SICHARGE D 400 kW

​Siemens uvádí na trh novou dobíjecí stanici SICHARGE D 400 kW

27.3. - Řada SICHARGE D je určena pro dobíjení stávajících a budoucích elektrických vozidel. Proto splňuje všechny příslušné standardy, protokoly a normy a dokáže se přizpůsobit aktuálním i budoucím nárokům na dobíjení. Externí výdejníky typu SICHARGE D umožňují navíc paralelní stejnosměrné dobíjení až čtyř vozidel v rámci jednoho připojení k síti, což optimalizuje dobu dobíjení a zajistí provozovatelům dobíjecích stanic úspory nákladů i prostoru.

„Pro udržitelnější budoucnost je široké přijetí elektromobility nutností. Kratší doba dobíjení elektromobilů i elektrických nákladních automobilů, zejména na tranzitu, bude hrát klíčovou roli pro vyšší míru přijetí a praktičnost tohoto druhu dopravy. Řada SICHARGE D představuje pro dosažení tohoto cíle důležitý milník,“ uvedl Markus Mildner, generální ředitel pro elektromobilitu Siemens Smart Infrastructure.

Řada SICHARGE D byla flexibilně navržena pro nejrůznější případy využití, jako je dobíjení v cíli (Destination Charging), veřejné ultra výkonné dobíjení nebo dobíjení podél dálnic a dokáže zajistit průběžně stabilní výkon 400 kW při okolní teplotě až 40 °C.

Stanice nabízí vícejazyčnou dotykovou obrazovku s intuitivním uživatelským rozhraním, stejně jako praktický systém organizace kabelů na dobíječce i výdejovém terminálu. Toto řešení umožňuje snadnou manipulaci, aby bylo dobíjení pro řidiče elektromobilů co nejkomfortnější.

Flexibilita dotykového displeje poskytuje výhody i provozovatelům dobíjecích bodů v podobě nejrůznějších možností inzerce a připojení platebních terminálů podle jejich příslušného platebního partnera.

(lan)

Foto Siemens

spinner