​Scania představuje limitovanou edici 30 tahačů k oslavě 30. výročí působení na českém trhu

​Scania představuje limitovanou edici 30 tahačů k oslavě 30. výročí působení na českém trhu

3.7. - Scania Czech Republic vstoupila na český trh v roce 1994 a k oslavě 30. narozenin připravila speciální limitovanou edici bohatě vybavených tahačů, které budou k dostání za atraktivní zvýhodněnou cenu a ozdobeny unikátním výročním polepem. Vozidla z limitované edice lze objednávat do konce září tohoto roku.

„Naše 30. narozeniny chceme se zákazníky oslavit výjimečnou nabídkou. Jako základ jsme vzali dvounápravový tahač s nejluxusnější kabinou řady S, naším nejpokročilejším a velice úsporným pohonným ústrojím Super, přidali bohatou výbavu a jedinečný polep. Výsledkem je vozidlo, které je symbolem naší značky: má výtečnou užitnou hodnotu a působivý vzhled. Navíc je za skvělou cenu,“ řekl obchodní ředitel Scania Czech Republic Marian Mráz.

Pohonné ústrojí Scania Super, jehož základním stavebním kamenem je nová generace řadového šestiválce o objemu 13 litrů, bylo veřejnosti poprvé představeno koncem roku 2021. Jedná se o výsledek dlouholetého vývoje, do něhož Scania investovala dvě miliardy euro. Oproti svým předchůdcům nabízí o osm procent nižší spotřebu paliva a svoji vysokou efektivitu dokázalo opakovaně potvrdit ve srovnávacích testech.

V rámci výroční edice je k objednání do konce září připraveno celkem 30 Scanií Super v jedné z nejvyšších možných specifikací. Řidiči ocení komfort kabiny řady S, výkon vrcholných šestiválců s 500 nebo 560 koňmi, plně digitální palubní desku Smart Dash, prémiová sedadla čalouněná kůží, nezávislou klimatizaci a účinné LED světlomety. Na nejvyšší úrovni je i bezpečnost, to díky široké paletě jízdních asistentů včetně adaptivního tempomatu s aktivní predikcí nebo aktivního řízení.

Stříbrně lakovanou kabinu doplňují lité disky Alcoa Durabright a především speciální polep. „Polep kabiny je v tuto chvíli největší aplikací našeho výročního loga. To v sobě kombinuje číslici 30 se symbolem nikdy nekončící společné cesty nás a našich zákazníků,“ vysvětluje Martin Lauer, Marketing & Communication Director Scania Czech Republic.

Vozidlo doplňují i související služby. V nabídce je zahrnut také výhodný servisní balíček Scania Optimum Opravy a Údržba, digitální služby My Scania na 24 měsíců zdarma a výhodné financování a pojištění od Scania Finance.

(lan)

Foto: Scania

spinner