​Model DAF XB nové generace čeká debut na veletrhu Solutrans

​Model DAF XB nové generace čeká debut na veletrhu Solutrans

20.11. - Řada DAF XB nové generace má světovou premiéru na výstavě Solutrans v Lyonu ve Francii, která se koná od 21. listopadu do 25. listopadu. Záře reflektorů je upřena na 12tunové vozidlo XB Electric – první 12tunové elektrické nákladní vozidlo pro městskou distribuci v Evropě. Na stánku společnosti DAF v hale 5 mu bude stát po boku model DAF XD Electric určený pro regionální distribuci s nulovými emisemi, model XFC pro stavební využití a „špičkový“ model XG+ pro dálkovou přepravu – což ilustruje, že společnost DAF nabízí dokonalé nákladní vozidlo pro každou přepravní úlohu.

Společnost DAF Trucks s hrdostí představuje svá nová nákladní vozidla pro městskou distribuci ve třídě 7,5 tuny až 19 tun: vozidla DAF XB nové generace. Tato vozidla hladce integrují ekologickou ohleduplnost s bezkonkurenční efektivitou, bezpečností a pohodlím a staví na rozsáhlé řadě výrobků DAF, které získaly mnoho ocenění.

Nová generace DAF také zahrnuje model XFC pro segment stavebnictví, nabízí komplexní řadu vysoce efektivních elektrických vozidel s akumulátorem s nulovými emisemi, která jsou k dispozici ve variantách 12, 16 a 19 tun. Tato nákladní vozidla jsou navržena tak, aby podporovala přepravní společnosti na jejich cestě k silniční dopravě s nulovými emisemi a jsou mezníkem v oblasti udržitelné městské distribuce.

DAF XB Electric

Společnost DAF byla prvním evropským výrobcem nákladních vozidel, který na trh představil řadu elektrických nákladních vozidel s baterií. Kompletní řada modelů XB Electric s nulovými emisemi opět podtrhuje vedoucí postavení společnosti DAF v oblasti životního prostředí.

Kompaktní 12tunový elektrický model XB Electric vystavený na veletrhu Solutrans, se svým jediným vstupním schůdkem, představuje ideální řešení distribuce ve městech s nulovými emisemi. Nabízí celou řadu možností rozvoru, počínaje 4,2 metry. Pro aplikace, ve kterých je vyžadováno vyšší užitečné zatížení, je řada XB Electric k dispozici také v 16tunových a 19tunových konfiguracích.

Elektromotor nového modelu DAF XB Electric poskytuje jmenovitý výkon 120 kW nebo 190 kW v závislosti na specifikacích a jmenovitý točivý moment 950 Nm a 1 850 Nm (resp. 2 600 Nm a špičkový 3 500 Nm). Lithium-ferro-fosfátové akumulátory (LFP) s vysokou energetickou hustotou a bez obsahu kobaltu a hořčíku poskytují 141 kW až 282 kW, což umožňuje dojezd až 350 mimořádně tichých kilometrů s nulovými emisemi.

DAF XD Electric: Vynikající distribuce s nulovými emisemi

Model XD Electric, který je vystavován na veletrhu Solutrans v Lyonu, je dokonalým nákladním vozidlem pro regionální a národní distribuci s nulovými emisemi, včetně zásobování supermarketů a aplikací pro svoz odpadu. Je poháněn efektivním a spolehlivým elektromotorem s permanentním magnetem PACCAR EX-D1 nebo PACCAR EX-D2, který nabízí výkon od 170 kW / 230 k do 350 kW / 480 k. Pro dokonalé přizpůsobení těchto elektrických vozidel potřebám zákazníka je k dispozici kompletní řada akumulátorů se 2 až 5 řetězci, což vede k dojezdům přes 500 kilometrů s nulovými emisemi. Díky chytrému řízení vozidla a správě nabíjení dokáže model XD Electric každý den ujet působivých 1 000 kilometrů.

Model DAF XFC pro náročné podmínky

Třetí vozidlo na stánku společnosti DAF na veletrhu Solutrans je DAF XFC, určené pro profesionální a stavební aplikace. Model XFC je k dispozici s jedním nebo dvěma pohony a je navržen pro nejnáročnější práci v náročných podmínkách. Je vybaven 10,8litrovým motorem PACCAR MX-11 nebo 12,9litrovým PACCAR MX-13 motorem a díky nízké pohotovostní hmotnosti nabízí vysoké užitečné zatížení. Toto všestranné a robustní vozidlo má velký nájezdový úhel a velkou světlou výšku. Vyznačuje se jedinečným designem exteriéru s robustním nárazníkem, mřížkou a ocelovou ochrannou deskou chladiče. Model DAF XDC je k dispozici v konfiguracích náprav 4×2, 6×4 a 8×4.

Vlajková loď: DAF XG+

Model DAF XG+ je nespornou vlajkovou lodí řady nákladních vozidel DAF nové generace. Představuje budoucnost dálkových nákladních vozidel a plně využívá nových evropských předpisů upravující hmotnosti a rozměry. Krásný a vysoce aerodynamický design vede k maximálně úsporné spotřebě paliva a linie pásu s nízko posazenými okny umožňují působivý přímý výhled. Kromě toho XG+ nabízí v interiéru nejméně 12,5 m3 pracovního a obytného prostoru, což přináší bezkonkurenční pohodlí řidiče.

Široká nabídka služeb

Na veletrhu Solutrans společnost DAF také představuje širokou škálu služeb, od velmi výhodných služeb společnosti PACCAR Financial až po smlouvy na opravy a údržbu DAF MultiSupport šité na míru. Aby společnost DAF podpořila zákazníky v přechodu na silniční dopravu s nulovými emisemi, nabízí širokou škálu řešení nabíjení prostřednictvím společnosti PACCAR Parts, vedle rad ohledně plánování tras a nabíjení a poskytnutí vyhrazeného školení pro řidiče, aby mohli svá vozidla co nejlépe využít.

„Silný výkon“

Renaud Dehillotte, generální ředitel společnosti DAF Trucks France: „Francie je druhým největším trhem s nákladními vozidly v Evropě, na kterém se společnost DAF výrazně uplatňuje díky mnohonásobně oceněné řadě nákladních vozidel XD, XF, XG a XG+ nové generace a díky našim službám, které jsou na špici odvětví. Nyní, se světovou premiérou řady DAF XB nové generace, přidáváme na veletrhu Solutrans novou kapitolu k našemu úspěšnému příběhu. V roce 2022 společnost DAF dosáhla ve Francii rekordního podílu 15,4 % na trhu s vysokým zatížením a společně s naší profesionální sítí servisních dealerů hodláme bezvýhradně pokračovat v dalším rozšiřování naší silné pozice na francouzském trhu jak v segmentu tahačů, tak v profesionálním segmentu.“

(lan)

Foto: DAF

spinner