Mercedes-Benz Trucks slaví 60 let ve Wörthu

Mercedes-Benz Trucks slaví 60 let ve Wörthu

23.4. - Výrobní závod Wörth je s plochou téměř tři miliony metrů čtverečních největším členem globální sítě pro výrobu nákladních vozidel Mercedes-Benz. S přibližně 10 000 zaměstnanci je také druhým největším zaměstnavatelem ve spolkové zemi Porýní-Falc.

Před 60 lety vládl na území závodu Wörth pro výrobu nákladních vozidel čilý ruch, protože právě probíhala jeho výstavba. Jen jeden a půl roku po zahájení stavebních prací sjel 1. října 1963 z výrobní linky první skelet kabiny řidiče. Od roku 1965 vyráběli zaměstnanci závodu už kompletní nákladní vozidla. V současnosti to jsou modely Actros, Arocs a Atego. Divize Mercedes-Benz Special Trucks vyrábí ve Wörthu také speciální vozidla Econic, Unimog a Zetros. V roce 2021 byla zahájena sériová výroba vozidel Mercedes-Benz eActros s akumulátorovým elektrickým pohonem, v roce 2022 následoval Mercedes-Benz eEconic jako druhé sériově vyráběné elektrické nákladní vozidlo. Výrobní závod Wörth umožňuje denní produkci až 470 nákladních vozidel zhotovených podle požadavků zákazníků.

Andreas Bachhofer, odpovědný za výrobní závod Mercedes-Benz Wörth, uvedl: „Základem našeho výrobního závodu budou i v budoucnosti lidé. Naši zaměstnanci zásadním způsobem tvoří naši inovační sílu a sdílejí vášeň pro nákladní vozidla Mercedes-Benz. Proto jsou pro nás podstatné dva aspekty: kvalifikace a rozšiřování vzdělávání v oblasti budoucích technologií. Důsledně investujeme do našich zaměstnanců, abychom transformaci úspěšně zvládli. Jsou to právě naši zaměstnanci, které jako nadšené spolupracovníky potřebuji mít v této fascinující době na své straně.“

Thomas Zwick, předseda podnikové rady výrobního závodu Mercedes-Benz Wörth, řekl: „Náš výrobní závod v jižním Falcku se již po mnoho desetiletí neustále proměňuje a společně jej rozvíjíme! Díky novým produktům vznikají pro naše zaměstnance také nová povolání a s nimi nové profesní příležitosti. Vodítkem je pro nás silná a nosná vize budoucnosti našeho výrobního závodu, na níž jsme se v roce 2021 dohodli s podnikovým vedením!“

V průběhu 60 let od zahájení výroby bylo ve Wörthu vyrobeno více než 4,4 milionu nákladních vozidel – z toho 790 000 sad CKD (Completely Knocked Down), kompletně rozložených vozidel odesílaných na mnoho zámořských trhů k finální montáži v příslušných lokalitách. To vše je důvodem k oslavám. V jubilejním roce 2023 se v okolí výrobního závodu i v jeho areálu uskuteční řada aktivit: mimo jiné oslava jubilea, tradiční rodinný den, během něhož mohou zaměstnanci navštívit výrobní závod společně se svými rodinami, adventní setkání „Adventscafé“ a vánoční koncert. Vyvrcholení letošního jubilea je plánováno na podzim, kdy proběhne hlavní slavnostní akce.

(pav)

Foto: Mercedes-Benz Trucks

spinner