Conti EcoRegional Generation 3+: Vynikající spotřeba a kilometrový výkon

Conti EcoRegional Generation 3+: Vynikající spotřeba a kilometrový výkon

Řada pneumatik Conti EcoRegional Generation 3+ je ideální pro smíšenou regionální a dálkovou dopravu. Byla vyvinuta pro jízdu s častými zastávkami, jízdu v silném provozu a na klikatých silnicích. Mezi jedinečné vlastnosti těchto pneumatik patří nižší valivý odpor, snížení spotřeby paliva a nízké emise CO2, které přispívají k udržitelné mobilitě a logistice budoucnosti.

„Pneumatiky Conti EcoRegional HS3+ pro řízenou osu a Conti EcoRegional HD3+ pro osu hnanou přináší další vylepšení léty prověřených řad pneumatik,“ uvádí Hinnerk Kaiser, vedoucí produktového vývoje v divizi pneumatik pro nákladní automobily a autobusy ve společnosti Continental.

Nízký valivý odpor, optimální trakce, dlouhá životnost

Nová pneumatika Conti EcoRegional HS3+ využívá inovativní profil dezénu převzatý od jejího úspěšného a praxí důkladně prověřeného předchůdce. U této pneumatiky nové generace nechybí kapsičkové lamely, které minimalizují nerovnoměrné opotřebení a zlepšují odvod vody, a tím zajišťují optimální výkon na mokru. Hluboké lamely zabírají více než 50 procent šířky žeber. Speciálně navržená geometrie drážek přispívá k rovnoměrnému přenosu výkonu a také k dlouhé životnosti pneumatiky. Značný podíl na snížení valivého odporu má upravená inovativní směs běhounu.

Stejně jako pneumatiku Conti EcoRegional HS3+ nelze ani novou pneumatiku Conti EcoRegional HD3+ navenek odlišit od modelu, který nahrazuje. Osvědčená konstrukce s vysokým počtem záběrových hran v běhounu zajišťuje nízkou deformaci, nízký valivý odpor a vysoký kilometrový výkon. Speciální 3D lamely zvyšují stabilitu a odolnost běhounu. Výrazného snížení valivého odporu bylo dosaženo použitím dokonalejšího výrobního procesu u pneumatiky pro hnanou osu. Upravená konstrukce kostry zlepšuje valivý odpor a přitom nemá jakkoliv negativní dopad na kilometrový výkon.

Dokonalejší výrobní proces: Conti Diamond Technique

„Pneumatiky řady Conti EcoRegional Generation 3+ jsou výsledkem dokonalejšího výrobního procesu, který snižuje valivý odpor, aniž by bylo nutné přikročit ke kompromisům v oblasti kilometrového výkonu,“ vysvětluje Hinnerk Kaiser. „Tento proces, známý jako Conti Diamond Technique. Spočívá v tom, že vulkanizace pneumatik se provádí při relativně nízké teplotě a po delší dobu. Jeho výhodou je, že polymerům a uhlíkovým částicím poskytuje více času na vzájemnou reakci. Jejich propojení je tak velmi efektivní, což má za následek menší vnitřní tření ve směsi. A díky tomu zase dochází ke zlepšení valivého odporu,“ dodává Hinnerk Kaiser

Další klady: použitelnost po celý rok

Obě pneumatiky Conti EcoRegional HS3+ i Conti EcoRegional HD3+ nesou na svých bočnicích označení 3PMSF (sněhová vločka v horském masívu), které potvrzuje jejich vhodnost pro zimní podmínky. Tyto pneumatiky jsou tudíž určeny pro celoroční použití za každého počasí, včetně zimních silnic a nepříznivých povětrnostních podmínek. Některé rozměry pneumatik lze objednat s „inteligentními“ vlastnostmi, což znamená, že tyto pneumatiky jsou již z výroby vybaveny senzory.

O společnosti Continental

Společnost Continental vyvíjí průkopnické technologie a služby pro udržitelnou a propojenou mobilitu lidí a zboží. Tato technologická společnost, založená roku 1871, nabízí bezpečná, účinná, inteligentní a cenově dostupná řešení pro vozidla, stroje, dopravu a přepravu. V roce 2020 dosáhla společnost obratu 37,7 miliardy eur a v současné době má více než 192 000 zaměstnanců v 58 zemích světa. 8. října 2021 společnost oslavila své 150. výročí.

Divize pneumatik má 24 výrobních a vývojových závodů po celém světě. Coby jeden z předních výrobců pneumatik vykázala společnost Continental u této divize s více než 56 000 zaměstnanci tržby za rok 2020 ve výši 10,2 miliardy eur. Společnost Continental se v oblasti výroby pneumatik řadí mezi technologické lídry a nabízí širokou řadu produktů pro osobní i nákladní vozy a pro jednostopá vozidla. Díky neustálým investicím do výzkumu a vývoje významnou měrou přispívá k bezpečné a nákladově i ekologicky efektivní mobilitě. Portfolio divize pneumatik zahrnuje také služby zaměřené na obchod s pneumatikami a jejich použití v rámci vozových parků, jakož i digitální systémy pro správu pneumatik.

Pneumatiky jsou k dispozici v následujících rozměrech:

Conti EcoRegional HS3+

315/70 R22,5

315/80 R22,5

385/55 R22,5

385/65 R22,5

Conti EcoRegional HD3+

315/70 R22,5

315/80 R22,5

(PR)

Foto: Continental

spinner