​Hapag-Lloyd představil nové řešení pro dopravu šetrnou ke klimatu

​Hapag-Lloyd představil nové řešení pro dopravu šetrnou ke klimatu

16.6. - Společnost Hapag-Lloyd představila nové řešení pro přepravu šetrnou ke klimatu založené na biopalivech Ship Green. Toto řešení je dostupné odkudkoli a kdykoli a nevyžaduje od zákazníků žádné dlouhodobé závazky. V první fázi zavádění mohou zákazníci přidat službu Ship Green jako doplňkovou službu ke svým stávajícím rezervacím.

V rámci služby Ship Green si zákazníci mohou vybrat ze tří různých možností, které představují různé úrovně zamezení emisí ekvivalentu oxidu uhličitého (CO2e): 100 procent, 50 procent nebo 25 procent emisí CO2e jejich zásilky na zaoceánské trase. Možnosti Ship Green jsou k dispozici pro potvrzené zásilky prostřednictvím Online Business Suite na webových stránkách společnosti Hapag-Lloyd.

Zamezení emisí je výsledkem používání biopaliva namísto konvenčního lodního paliva ve flotile společnosti Hapag-Lloyd. Společnost zaručuje, že používá biopalivo ze surovin 2. generace pocházejících z certifikovaných dodavatelských řetězců a vyrobených z odpadního materiálu, jako je hnědý tuk nebo použitý kuchyňský olej. Rovněž ujišťuje, že v palivu nejsou obsaženy žádné jedlé panenské oleje. Zamezené emise jsou přiřazovány k přepravám takzvaným přístupem book and claim, což znamená, že společnost Hapag-Lloyd může přiřadit zamezené emise CO2e ke všem přepravám po moři bez ohledu na použité plavidlo a trasu. V současné době je systém Ship Green k dispozici pouze pro suché náklady, ale v budoucnu bude rozšířen i na další typy nákladů.

„Ve společnosti Hapag-Lloyd se snažíme našim zákazníkům usnadnit zamezení emisí a přispět k dekarbonizaci. S naším novým řešením Ship Green nabízíme našim zákazníkům snadný a flexibilní způsob, jak snížit jejich ekologickou stopu a učinit jejich dodavatelský řetězec udržitelnějším,“ řekl Rolf Habben Jansen, generální ředitel společnosti Hapag-Lloyd.

(lan)

Hapag-Lloyd

spinner