Security FastTrack mohou využít všichni cestující na terminálu 2 pražského letiště

Security FastTrack mohou využít všichni cestující na terminálu 2 pražského letiště

1.7. - Cestující, kteří odlétají z Letiště Václava Havla Praha do zemí schengenského prostoru, mají nyní bez ohledu na typ zakoupené letenky možnost pohodlněji a plynuleji projít bezpečnostní kontrolou. Nově si totiž mohou zakoupit službu Security FastTrack, která je opravňuje využít v terminálu 2 samostatný koridor pro přednostní vstup k bezpečnostní kontrole. Službu je možné pořídit přímo na letišti či online na internetových stránkách. Informovalo o tom letiště v tiskové zprávě.

„S nástupem letní sezony jsme se rozhodli nabídnout cestujícím na terminálu 2 službu Security FastTrack, která jim zajistí rychlejší proces odbavení během bezpečnostní kontroly. Chceme tím zvýšit standard poskytovaných služeb a komfort pro cestující. Věříme, že zejména v náročném letním období, které klade maximální nároky na provozní kapacity letiště, službu Security FastTrack cestující ocení,“ řekl Jiří Petržilka, výkonný ředitel neleteckého obchodu Letiště Praha. Stejná služba byla doposud na Letišti Praha dostupná pouze pro cestující prémiových cestovních tříd či pro členy vyššího statusu věrnostních programů leteckých společností.

Službu lze objednat on-line nebo přímo v prostorách odletové haly terminálu 2, a to prostřednictvím samoobslužného kiosku. „K zakoupení služby Security FastTrack slouží kromě online aplikace také čtyři Smart kiosky umístěné v terminálu 2 u informační přepážky, dále u samoodbavovacích kiosků a také v prostoru poblíž bezpečnostní kontroly. Při dostatečné kapacitě Security FastTracku se tak budou moci cestující v podstatě na poslední chvíli sami rozhodnout až při zhodnocení aktuální situace na letišti, zda služby pro rychlejší průchod využijí,“ doplnil Jiří Petržilka. Smart kiosky jsou cestujícím k dispozici v pěti jazycích: vedle češtiny jde o angličtinu, němčinu, italštinu a francouzštinu.

Při rezervaci si cestující volí datum a konkrétní časový úsek průchodu bezpečnostní kontrolou v rozpětí 30 minut. Na jeden časový úsek je v rámci jednoho nákupu možné zakoupit nanejvýše pět vstupů. Cena služby Security FastTrack pro jednu osobu činí 150 Kč. Služba je rovněž zahrnuta v balíčku doprovodných služeb při on-line objednávce parkování na Letišti Praha.

(mna)

Foto: Letiště Praha

spinner