Ruský Aeroflot poprvé od roku 2019 vykázal čtvrtletní čistý zisk

Ruský Aeroflot poprvé od roku 2019 vykázal čtvrtletní čistý zisk

29.11. - Ruská vlajková letecká společnost Aeroflot ve třetím čtvrtletí hospodařila s čistým ziskem 11,6 miliardy rublů (3,5 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 21,1 miliardy rublů před rokem. Firma dnes uvedla, že těží z toho, jak se letecká doprava zotavuje z útlumu způsobeného pandemií covidu-19. Čtvrtletní čistý zisk vykázal Aeroflot poprvé do roku 2019.

Čtvrtletní tržby se meziročně zdvojnásobily na 167 miliard rublů. Firma ve své výsledkové zprávě uvedla, že ke zlepšení finančních výsledků výrazně přispěla zvýšená poptávka po domácích letech. "Rovněž jsme maximálně využili postupného uvolňování restrikcí v mezinárodní letecké dopravě," dodal Aeroflot.

Za první tři čtvrtletí letošního roku společnost prodělala 16,1 miliardy rublů. Ve srovnání s prvními devíti měsíci loňského roku se tak její čistá ztráta snížila téměř o 80 procent. Tržby se meziročně zvýšily o 55 procent na 362 miliard rublů.

Aeroflot upozornil, že do tradičně slabší zimní sezony vstupuje s vysokými finančními rezervami. Firma dodala, že hodlá pokračovat v přísné kontrole nákladů, aby si udržela finanční odolnost.

(čtk)

Foto: Aeroflot

spinner