Letiště Praha se zúčastnilo největší světové události rozvoje leteckých spojení

Letiště Praha se zúčastnilo největší světové události rozvoje leteckých spojení

30.10. - Více než padesát obchodních jednání, prezentace hlavního města Prahy a České republiky jako destinace a motivační pobídky. Zástupci Letiště Praha se zúčastnili fóra Routes World 2023 v tureckém Istanbulu. Jedná se o největší světovou událost rozvoje leteckých spojení, která zaznamenala historicky největší účast. Spolu s Letištěm Praha se fóra aktivně zúčastnili také zástupci destinačních agentur CzechTourism a Prague City Tourism.

„V rámci fóra jsme se zúčastnili více než padesáti obchodních jednání se zástupci leteckých společností z Evropy, Afriky, Blízkého východu, Asie a Severní Ameriky. Naším cílem byla jednak další obnova přímých leteckých spojení, tak i další rozvoj stávajících a především nových, aktuálně neprovozovaných, leteckých spojení,“ řekl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Letiště Praha spolupracuje s leteckými dopravci dlouhodobě. V rámci Routes World 2023 byla tato aktivita oceněna zařazením Letiště Praha do užšího výběru pěti letišť z celého světa na ocenění za nejlepší přístup v oblasti leteckého obchodu a marketingu v kategorii letišť s počtem od 10 do 20 milionů odbavených cestujících.

„Nedílnou součástí jednání bylo představení silného potenciálu trhu, konkurenceschopných letištních poplatků a atraktivních motivačních pobídek k otevření nových leteckých linek a navýšení stávajících leteckých spojení. Děkujeme našim partnerům CzechTourism a Prague City Tourism za aktivní účast, stejně tak i zástupcům Generálního konzulátu České republiky v Istanbulu, “ doplnil Jaroslav Filip, ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha.

(pav)

Foto: Letiště Praha 

spinner