Emirates Group zveřejnila hospodářské výsledky za finanční rok 2021-22

Emirates Group zveřejnila hospodářské výsledky za finanční rok 2021-22

15.5. - Emirates Group v pátek 13. května zveřejnila výroční zprávuza rok 2021-22. Celá skupina vykazuje výrazné oživení napříč všemi jednotlivými podniky. Dubajská národní agentura pro leteckou dopravu dnata se navrací k ziskovosti, stejně tak bylo zaznamenáno výrazné příjmové zlepšení, jak na straně Emirates, tak i dnata. Toto oživení souvisí s obnovou letecké dopravy a cestovních aktivit, které byly v důsledku pandemie omezeny.

Emirates Group vykázala ztrátu 3,8 mld. dirhamů (1 mld. USD) za finanční rok končící 31. březnem 2022, minulý rok evidovala ztrátu ve výši 22,1 mld. dirhamů (6 mld. milionů USD). Tržby skupiny dosáhly 66,2 mld. dirhamů (18,1 mld. USD), jedná se o 86% nárůst v porovnání s loňskými výsledky. Hotovostní zůstatek činil 25,8 mld. dirhamů (7 mld. USD), ten se v porovnání s minulým rokem zvýšil o 30 %, a to zejména díky silné poptávce, která reagovala na zmírnění restrikcí souvisejících s pandemií covid-19 v rámci hlavních obchodních divizích a trhů skupiny.

Šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda a výkonný ředitel Emirates Airline a Emirates Group, uvedl: „V letošním roce jsme se zaměřili na rychlé a bezpečné obnovení provozu, a to především na trzích, kde došlo ke zmírnění pandemických opatření. Lepších výsledků jsme se dočkali především v druhé polovině roku. Díky silné poptávce zákazníků se naše finanční výsledky výrazně zlepšily v porovnání se ztrátami, kterým jsme čelili v minulém roce, a také se nám podařilo vytvořit silnou hotovostní bilanci.“

V období 2021-22 skupina investovala 7,9 miliard dirhamů (2,2 miliardy USD) do nových letounů, zařízení a nejnovějších technologií, aby tak nastartovala obnovu obchodních aktivit a budoucí růst. Skupina také pokračovala v implementaci své environmentální strategie zaměřené na snižování uhlíkových emisí, odpovědnou spotřebu zdrojů a zachování přírodních rezervací a původní fauny. Během roku skupina na řadě trhů podporovala komunitní, humanitární a filantropické aktivity, stejně tak inovativní inkubátory a další programy přinášející řešení pro budoucnost v rámci celého leteckého odvětví.

„Finanční období 2021-22 bylo pro skupinu Emirates především o zotavení, a to po nejtěžším předešlém roce v naší historii. Nejde pouze o obnovu našich stávajících kapacit, ale i o jejich rozšiřování do budoucna v souladu s probíhajícími změnami. Naším cílem je být silnější a poskytovat ještě lepší zákaznický servis a zároveň podporovat komunity, kde působíme,“ řekl šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum a doplnil: „Očekáváme, že skupina se do ziskovosti vrátí ve finančním období 2022-23 Na dosažení našich cílů pracujeme velmi tvrdě a současně pozorně sledujeme klíčové proměnné, například vysoké ceny paliva, inflaci, nové varianty Covid-19, ale i politickou a ekonomickou situaci.“

(pav)

Foto: Emirates

spinner