​Czech Airlines Technics zajistí servis podvozků letadel Travel Service

​Czech Airlines Technics zajistí servis podvozků letadel Travel Service

19.9. - Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná společnost Českého Aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby letadel, uzavřela novou šestiletou smlouvu s další českou leteckou společností, a to Travel Service. CSAT tak nyní poskytuje dopravci generální opravy podvozků, pronájem náhradního podvozku, výměnu podvozků a opravy vybraných komponentů pro celou flotilu Travel Service.

„Czech Airlines Technics úspěšně spolupracuje s leteckou společností Travel Service na údržbě letadlových podvozků už šestým rokem. Nová smlouva garantuje pro dílnu podvozků CSAT práci na dalších šest let, a to provedení generálních oprav podvozků u 19 letadel typu Boeing 737NG (nové generace)*, pronájem náhradního podvozku v době provedení generální opravy podvozku dopravce, výměnu podvozků a opravy vybraných komponentů pro celou flotilu Travel Service,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu, výhradního akcionáře Czech Airlines Technics.

Czech Airlines Technics provádí údržbu podvozků už 16 let. Za tu dobu dokončila více než 320 generálních oprav kompletních podvozkových sad a před deseti lety provedla jako druhá MRO (Maintenance Repair Organization) na světě generální opravu podvozku B737NG. CSAT se také může pochlubit třemi vlastními náhradními podvozkovými sadami pro B737, z toho jsou dvě sady B737NG (nové generace) a jedna sada B737CG (klasické generace), a jednou z nejkratších průběhových dob, tedy doby trvání generální opravy, která pracovníkům CSAT zabere 28 kalendářních dnů.

„Společnosti Travel Service poskytovali zaměstnanci Czech Airlines Technics generální opravy podvozků, jejich údržbu a výměnu na letadlech již od roku 2011, a to zajištěním náhradní sady podvozku od subdodavatelů. Za tu dobu pracovníci provedli 13 kompletních generálních oprav podvozků. Nyní má však CSAT vlastní náhradní podvozkové sady, což umožňuje se lépe přizpůsobit požadavkům zákazníků a zároveň lépe využít své kapacity,“ vysvětluje Řehoř.

Kromě údržby podvozků zajišťuje Czech Airlines Technics dopravci od roku 2006 také těžkou údržbu, v rámci které již bylo provedeno více než 70 zakázek. Dále zabezpečuje drakové opravy letadel, údržbu komponentů, kompozitové opravy a pronájem materiálu i nářadí.

(tj)

spinner