ČSA budou provozovat letecké spojení na Island celoročně

ČSA budou provozovat letecké spojení na Island celoročně

12.9. - Nově budou České aerolinie nabízet denní spojení mezi Prahou a Keflavíkem na Islandu také během zimního letového řádu. Dosud byla linka provozována pouze jako sezónní a to v letním období. Provoz mezi Prahou a Keflavíkem tak budou České aerolinie zajišťovat celoročně.

Během zimního letového řádu bude let Praha – Keflavík operován s mezipřistáním v dánské Kodani. V letním letovém řádu bude spojení z Prahy do Keflavíku a Kodaně zajišťováno i nadále přímými lety. Lety budou operovány stroji z flotily Smartwings Group.

„Úpravou letového řádu během zimy získá Praha celoroční spojení s Islandem a ČSA tímto krokem vychází vstříc velké poptávce po této trase. Čeští cestující tak budou mít možnost navštívit přírodní krásy Islandu i v zimním období. Cestující z Islandu mohou po jednoduchém přestupu v Praze pokračovat navazujícími linkami ČSA a Smartwings,“ řekl Ján Tóth, obchodní ředitel Českých aerolinií.

Let do Keflavíku bude z Prahy odlétat během zimního letového řádu v 18:05 s příletem na letiště v Kodani v 19:25 místního času. Po 45 minutách, ve 20:10 bude pokračovat do Keflavíku s příletem ve 22:35 místního času. Z Islandu je odlet naplánován ve 4:25 s příletem do Kodaně v 8:30 místního času. Z Kodaně letadlo odlétá v 9:15 a v Praze přistane v 10:40.

České aerolinie ve spolupráci se svými partnery nabízejí letecká spojení do více než sta destinací v zemích Evropy, na Blízkého východu a Asie. ČSA jsou členem globální aliance leteckých společností SkyTeam.

České aerolinie jsou součástí koncernu Smartwings Group.

(lan)

Foto: ČSA

spinner