Čedok uzavírá se Smartwings tříletý kontrakt

Čedok uzavírá se Smartwings tříletý kontrakt

31.7. - Mezinárodní letiště v České republice a na Slovensku v příštích letech odbaví ještě více charterových letů letecké společnosti Smartwings pro cestovní kancelář Čedok. Jedna z největších českých cestovních kanceláří uzavřela s dopravcem strategický kontrakt v hodnotě přes 13 miliard korun, který bude platit na obou trzích až do jara 2027. Nově podepsaná dohoda platí na Slovensku, kam se Čedok úspěšně vrátil po více než 15 letech, už od letošní letní sezóny, v Česku se potom stávající spolupráce prodlužuje na další období. Aerolinka bude pro cestovní kancelář zajišťovat i nadále spojení ze všech šesti letišť v tuzemsku, u slovenských sousedů potom z Bratislavy i z regionů. Klienti Čedoku tak budou i v dalších letech na dovolenou létat na palubách moderních letadel Boeing 737 do desítek destinací po Evropě i mimo ni po celý rok.

„Navazujeme se Smartwings na zavedenou a úspěšnou spolupráci, oceňujeme flexibilitu dopravce, která nám umožňuje létat ze všech okolních mezinárodních letišť do stále více destinací. I díky podpoře našich nápadů můžeme rozšiřovat portfolio o nová místa, ať už pro pobyty u moře, tak poznávací zájezdy. Klienti pak benefitují z moderní flotily letadel, oceňují česky či slovensky mluvící posádky a využívají často i objednání cateringu předem nebo na palubě, stejně tak si rezervují svá oblíbeného sedadla. Příští léto chceme se Smartwings přepravit oproti letošku navíc dalších 30 % cestujících. Věřím, že díky novému strategickému kontraktu otevřeme společně nová spojení z hlavních i regionálních letišť u nás i na Slovensku,“uvedl k uzavřené spolupráci Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Klienti Čedoku, který oslavil minulý týden už 103. výročí založení, mohou na palubách českého dopravce cestovat letos celkem do 35 destinací ve 14 zemích světa. Letecká společnost Smartwings zajišťuje pro cestovní kancelář jak místa na vybraných pravidelných linkách, tak charterové lety z Prahy, kde má dopravce své domovské letiště, ale také z Brna, Ostravy, Pardubic, Karlových Varů a nově i z Českých Budějovic, odkud se spustí provoz už 2. srpna 2023. Slováci pak odlétají na dovolenou zejména z Bratislavy.

„Jsme rádi, že i v následujících třech letech budou klienti nejstarší české cestovní kanceláře létat na svou dovolenou na palubách našich letadel. Nabízíme potřebnou flexibilitu, široké portfolio destinací, lety ze všech českých letišť a dlouhodobě vykazujeme nejvyšší standardy provozní bezpečnosti a kvality opakovaně prokázané úspěšným absolvováním mezinárodního auditního programu IOSA (IATA Operational Safety Audit). Čedok rekordně roste a my jsme rádi, že můžeme být u toho a v dlouhodobé úspěšné spolupráci pokračovat,“řekl Jiří Jurán, předseda představenstva Smartwings.

Mezi nové destinace roku 2023 se zařadí ještě na podzim přímé spojení z Prahy na portugalské Azorské ostrovy nebo zimní lyžařské zájezdy do tureckého Kayseri, jež odstartují od 27. prosince 2023. Z Bratislavy pak nově zamíří letadla od konce října také do exotiky, konkrétně na Srí Lanku nebo Zanzibar. Další novinky společnosti už teď připravují i na další sezóny.

Aerolinka pro celou skupinu Itaka, do které patří od roku 2016 i Čedok, létá letos celkem z 16 letišť v pěti evropských zemích, tedy s cestujícími z České republiky, ze Slovenska, Polska, Maďarska a z Litvy.

(pav)

Foto: Smartwings

spinner