Čedok příští léto na letišti v Ostravě zdvojnásobí počet cestujících

Čedok příští léto na letišti v Ostravě zdvojnásobí počet cestujících

13.8. - Ostravské letiště čeká v letní sezóně 2024 rekordní nárůst cestujících i nové destinace, do kterých se zatím nelétalo. Cestovní kancelář Čedok nabídne příští léto rekordních 17 destinací. Bez podpory kraje tak plánuje otevřít například lety na Fuerteventuru, která je součástí Kanárských ostrovů, do Tuniska nebo také do Itálie na letiště Lamezia Terme. Mezi novinky se zařadí i Marsa Matrouh, které se přezdívá „egyptský Karibik.“ Hitem budou i přímé lety do Albánie, u které se letos zvedl zájem oproti roku 2022 až sedminásobně a je tak jednoznačným skokanem roku. Letištěm v Mošnově projde jen díky expanzi Čedoku přibližně 120 tisíc cestujících. Nové destinace budou v prodeji už během letošního srpna.

„Pokračujeme v expanzi Čedoku na regionálních letištích, po Brně přicházíme s navýšením provozu a otevřením dalších destinací i do Ostravy. Z Moravskoslezského kraje budeme příští letní sezónu nabízet odlety do 17 destinací, z toho nabídneme sedm nových. Poprvé plánujeme létat na Fuerteventuru, do albánské Tirany, italské Kalábrie nebo třeba do egyptského letoviska Marsa Matrouh u Středozemního moře, které druhým rokem Češi objevují. I díky těmto novinkám budeme využívat celé letadlo jen pro naši cestovní kancelář a zdvojnásobíme počet odbavených sezóně na Letišti Ostrava,“ uvedl generální ředitel Čedoku Stanislav Zeman.

Další nové destinace, kam začne cestovka nabízet své zájezdy s odletem z Ostravy, budou tuniská Enfidha na pevnině, španělský ostrov Mallorca nebo Chania, ležící na severozápadním pobřeží řecké Kréty. Pokračovat budou také přímé lety do nejoblíbenějších letních letovisek v Bulharsku, Egyptě, Turecku nebo na dalších řeckých ostrovech. Nejvíce klientů poletí s Čedokem i příští rok na Tureckou riviéru, kam zamíří až tři lety týdně.

Hlavním dopravcem pro Čedok v Ostravě bude i nadále letecká společnost Smartwings, se kterou cestovní kancelář uzavřela dlouhodobý kontrakt pokrývající rozvoj spojení jak v České republice, tak na Slovensku, až do jara 2027. Obyvatelé Moravskoslezského kraje a širší spádové oblasti se tak z Mošnova proletí na dovolenou na palubách letadel typu Boeing 737 až pro 189 cestujících v ekonomické třídě. Čedok si objedná na příští léto jak kompletní charterové lety, tak využije i vybrané kapacity sedadel na některých pravidelných linkách dopravce. Díky rekordnímu navýšení provozu bude celé letadlo využívané jenom pro zákazníky nejstarší cestovní kanceláře. Otevření tzv. báze na Letišti Leoše Janáčka Ostrava povede ke skokovému nárůstu počtu odbavených cestujících i rekordní kapacitě nabízených zájezdů s odletem přímo z Ostravy.

(pav)

Foto: Čedok

spinner