Airbus loni dodal 611 letadel, což je o osm procent více než v roce 2020

Airbus loni dodal 611 letadel, což je o osm procent více než v roce 2020

11.1. - Společnost Airbus loni dodala na trh 611 letadel, což je o osm procent více než v roce 2020. Výsledek naznačuje, že letecké společnosti jsou kvůli pandemii covidu-19, jež po celém světě omezuje cestování, obezřetné ohledně přidávání nových letadel, napsala agentura AP. Americký konkurent Boeing má oznámit dodávky a objednávky za loňský rok dnes.

Více než tři čtvrtiny loňských dodávek činila letadla rodiny A320, která se většinou používají pro krátké a středně dlouhé lety. Dodávky širokotrupých letadel nadále zaostávaly, což odráží mnohem pomalejší oživení mezinárodních letů.

Čistý počet objednávek, tedy po odečtení těch zrušených, za loňský rok činí 507 strojů. Většina z nich je na úzkotrupá letadla skupiny A320neo. Společnost se sídlem ve francouzském městě Toulouse rok uzavřela s celkovým počtem 7082 letadel.

Aerolinky počítají s tím, že letecká doprava po pandemii poroste, vyvozuje z objednávek generální ředitel Airbusu Guillaume Faury. Ačkoli "nejistota přetrvává", Airbus je dobré cestě k tomu, že během letošního roku zvýší tempo výroby.

Výsledky hospodaření za loňský rok evropský výrobce letecké techniky zveřejní 17. února.

(čtk)

Foto: Airbus

spinner