METRANS

METRANS chystá v České Třebové rozšíření železničního terminálu

METRANS chystá v České Třebové rozšíření železničního terminálu

ČESKÁ TŘEBOVÁ (27. 11.) – Provozovatel kontejnerových terminálů, společnost METRANS připravuje v České Třebové výstavbu další etapy svého železničního terminálu. Výkon logistického centra by se tím měl zdvojnásobit. Radnice s firmou na dalším rozvoji úzce spolupracuje, řekl starosta Jaroslav Zedník.

„Budeme jako město vykupovat od Českých drah a Správy železniční dopravní cesty dalších 20 hektarů pozemků. METRANS má dopracovanou dokumentaci pro územní řízení a stavební povolení a o to již požádali," uvedl Zedník. V druhé etapě by mělo vzniknout více než 60 nových pracovních míst. Podle plánů by společnost v následující třetí etapě měla postavit své řídicí centrum, které by postupně převzalo řadu činností z Prahy a řídilo by nákladní dopravu firmy po celé Evropě.

S touto fází je spojen největší nárůst zaměstnanosti, práci by v něm našlo přibližně 300 kvalifikovaných logistiků. „Na tento projekt jsme jim již prodali pozemky a firma připravuje projektovou dokumentaci a potřebná vyjádření,“ řekl Zedník. Ve čtvrté, závěrečné etapě by mělo vzniknout depo na opravu kontejnerů a vagonů. Nyní na terminálu pracuje kolem 130 lidí. Podle Zedníka s příchodem společnosti do města vznikla i nová pracovní místa u Českých drah, které pro překladiště zajišťují některé služby, a u návazných dodavatelských fi­rem.

Příští rok se kvůli zvýšené nákladní dopravě do areálu společnosti a českotřebovské průmyslové zóny začnou upravovat podjezdy pod železniční tratí. Podjezdy jsou totiž úzké a nízké a brání plynulému provozu. Na stavbě se bude vedle města podílet i Správa železniční dopravní cesty a Pardubický kraj, část peněz poskytl stát. Již dříve byly opraveny menší komunikace, po nichž nákladní auta jezdila, práce budou pokračovat i dalších letech.

(čtk)

spinner