HYSTER – silní partneři, odolné vozíky

HYSTER – silní partneři, odolné vozíky

PR - Značka Hyster je přední dodavatel vysokozdvižných vozíků a jedna z nejznámějších značek v tomto průmyslu. Na českém trhu působí již více jak 20 let a její výhradní distribuci na českém trhu má na starosti společnost HYSTER CZ a.s.

HYSTER CZ nabízí rozsáhlou řadu produktů pro manipulaci s materiálem, od skladového vybavení, přes téměř jakýkoliv typ a velikost průmyslových vozíků, až po manipulátory s kontejnery a teleskopické manipulátory. Právě pro tento segment Hyster výrobků, tzv. „Big Trucks“, platí více než pro jiné: „ Odolné vozíky pro náročné aplikace.“

Manipulace s kontejnery se realizuje buď pomocí těžkotonážního vysokozdvižného vozíku s vidlicemi, častěji však se spreadrem – zařízením, které umožňuje uchopení jednoho či více kontejnerů ať už shora nebo z boku, nebo pomocí teleskopického manipulátoru.

Teleskopický manipulátor (tzv. reachstacker) nabízí větší flexibilitu, pro vysoce intenzivní zakládání, až do výšky šesti kontejnerů ve třech řadách a je dostupný jako kontejnerový manipulátor nebo jako intermodální manipulátor. Intermodální manipulace umožňuje manipulaci jak s ISO kontejnery 20´-40´, tak i s výměnnými nástavbami nebo trajlery. Stroje jsou navrženy tak, aby dosáhly maximálního využití prostoru v kontejnerových terminálech, a poskytují tak vynikající manévrovatelnost, rychlost manipulace a neomezené možnosti stohování.

Inovovaná řada Reach stackerů

V letošním roce Hyster inovoval řadu Reach stackerů pro kontejnerovou manipulaci u modelů RS45-27CH na RS46-29CH a RS45-31CH na RS46-33CH. Proti původním modelům došlo k navýšení zbytkových nosností, a to o 1000 kg v první, 2000 kg ve druhé a 1000 kg v třetí řadě kontejnerů.

Mezi další novinky v rámci manipulace s prázdnými kontejnery Hyster reagoval na sílící trend požadavku současné manipulace dvou prázdných kontejnerů, a to představením nových modelůH8/H9XM-EC6/7/8 a H9-H11XM-ECD7/8/9. Díky těmto modelům je Hyster prvním výrobcem, nabízejícím zbytkovou nosnost 11 tun při vyložení těžiště na 1200 mm.

Mezí klíčové novinky v konstrukci těchto strojů patří:

  • Nový design duplexových zvedacích zařízení s perfektním průhledem na břemeno
  • Změna systému vedení řetězů zdvihu ze sytému 4-1 na 2-1 s prodlouženou životností
  • Integrované vedení hydraulických hadic a kabeláže do vnitřního rámu
  • Nový barevný displej
  • Zvýšená kabina o 1000 mm nad standardní provedení
  • Nerezové hrdlo palivové nádrže
  • Mechanický indikátor naklonění rámu zvedacího zařízení
  • Povinné a volitelné omezovače rychlosti
  • Nové modely sedaček
  • Kamerový systém pro mapování prostoru za strojem.

V případě zájmu o detailní informace k uvedeným novinkám se můžete obrátit na naši společnost jako výhradního distributora těchto strojů pro Českou republiku.

Jiří Mlynář

ředitel společnosti

HYSTER CZ a.s.

Popisky k fotografii:

Manipulátor pro jeden kontejner

spinner