​Ekol otevírá nové intermodální spojení z Terstu do Kielu

​Ekol otevírá nové intermodální spojení z Terstu do Kielu

26.1. – Společnost EKOL Logistics v rámci svojí strategie rozvoje intermodálního spojení v rámci Evropy otevírá nové přímé vlakové spojení mezi Terstem a Kielem. Nově bude také nabízet námořní spojení mezi Kielem a švédským Goteborgem prostřednictvím rejdaře Stena Line. Nový produkt představuje první vlakové spojení mezi Terstem a Baltsko-jaderským koridorem.

„V souladu s expanzní strategií Ekolu jsme rádi, že můžeme nabídnout nový intermodální most, spojující Skandinávii, severní Německo a Baltskou část Ruska s moři v jižní Evropě a na Středním východě, například v Turecku nebo v Íránu. Jsme si jisti, že toto nové inovativní řešení bude nejlepší přímou službou, která otevře nové obchodní a ekonomické příležitosti pro tyto regiony,“ říká Alaa Jennane, ředitel obchodního rozvoje v EKOLU.

„Vlakové spojení do Kielu bude možné propojit do dalších regionů, jako například Göteborgu, kde může být doručování zásilek realizováno počínaje pátečním ránem. Ve stejném čase již můžeme doručovat pozemní cestou zásilky v severním Německu a Dánsku,“ prohlásil projektový manager rozvoje Wilfred Klein. Nový vlak umožňuje přepravovat jak Mega návěsy, tak kontejnery i výměnné nástavby.

„Tento projekt dokazuje velký potenciál Terstu, jako železničního terminálu,“ oznámil president “Trieste Port Authority” Zeno D'Agostino. „Nejen že jsme potvrdili roli našeho portu jako přednostní vstupní bránu do střední a východní Evropy, ale také to, že jsme schopni podpořit expanzi do severu kontinentu, dosahující až do severního Německa, Dánska, Finska a Švédka přes Kiel,“ doplnil. Nový produkt je nabízen ve spolupráci s TX Logistics AG a Mercitalia pro železniční spojení, Alpe Adria SpA a znovu TX Logistics AG , přístavu v Kielu a STENA Line, zprostředkující lodní cestu mezi Kielem a Goteborgem. ¨

Železniční vzdálenost mezi Terstem a Kielem činí 1360 km s navazujícími 234 námořními mílemi mezi Kielem a Goteborgem. Vlak se bude skládat z 16 vagonů s kapacitou 32 intermodálních jednotek (45 " nebo 13,6 m).

(tj)

spinner