DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

​Česko bude od září připraveno na evropskou jednotku

​Česko bude od září připraveno na evropskou jednotku

Tuzemský mýtný systém bude od září připraven využívat jednotnou evropskou palubní jednotku (EETS). Řidiči tak po celé Evropě vystačí pouze s jedním zařízením namísto stávající sady jednotek pro každou zemi, kterou projíždí. Oznámila to společnost Kapsch.

Kapsch spolu s Ředitelstvím silnic a dálnic a Sdružením ČESMAD Bohemia jednotku na konci července otestoval v reálném provozu. „Pilotní testování v reálném provozu ověřilo ke spokojenosti ŘSD se stoprocentní úspěšností plnou funkčnost jednotného evropského mýta v českém mýtném systému,“ uvedl mluvčí českého mýtného systému MYTO CZ David Šimoník.

Celý poslední červencový týden jezdilo deset vozidel s mýtnou povinností vybavených EETS palubními jednotkami po tuzemských zpoplatněných komunikacích, činilo mýtné transakce a platilo mýtné včetně fakturace a pohybu plateb na účet státu. „Evropské mýto testovala flotila vozidel všech kategorií s různými počty náprav a emisních tříd. Za týden najezdila celkem 16 000 kilometrů,“ uvedl generální tajemník Sdružení ČESMAD Bohemia Vojtěch Hromíř.

Celá implementace evropské mýtné služby v Česku vyšla na 340 milionů Kč. Po testování experti Kapsche vše připraví na 31. srpna k finálnímu předání ŘSD. Technicky bude od září tuzemský mýtný systém připraven na přijetí českých i zahraničních komerčních poskytovatelů mýtné služby. (čtk)

spinner