Nový ministr dopravy Vladimír Kremlík se ujal úřadu

Nový ministr dopravy Vladimír Kremlík se ujal úřadu

1.5. - Prezident republiky Miloš Zeman včera na Pražském hradě jmenoval do funkce nového ministra dopravy Vladimíra Kremlíka. Nový ministr si za své hlavní priority v resortu stanovil zrychlení výstavby klíčové dopravní infrastruktury, posunutí přípravy vysokorychlostních tratí nebo rozvoj takzvaných PPP projektů při výstavbě dálniční sítě.

Včera v podvečer ministr Vladimír Kremlík přijel do budovy ministerstva společně s předsedou vlády Andrejem Babišem. Zde je uvítal odcházející ministr Dan Ťok, následně se Vladimír Kremlík setkal i s náměstky a řediteli podřízených organizací.

„První věc, na kterou se budu chtít zaměřit je urychlení přípravy a výstavby klíčové dopravní infrastruktury. V současné době je v legislativním procesu zákon o urychlení výstavby dopravní infrastruktury, který bude nutné dotáhnout do konce,“ uvedl ministr Vladimír Kremlík.

Vladimír Kremlík vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Před svým jmenováním do čela resortu dopravy působil jako náměstek pro Právní služby a nakládání s majetkem na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

(mna)

Foto: MD

spinner