Vzdělávání v dopravě

Doprava a přeprava se bude učit i na jihočeské VŠTE

Doprava a přeprava se bude učit i na jihočeské VŠTE

„Akreditaci jsme získali na standardní období čtyř let pro prezenční i kombinované studium. Konstrukce oboru nám umožňuje vytvářet vlastní specializace podle požadavků podniků především z Jihočeského kraje,“ říká Marek Vochozka, pověřený rektor VŠTE. Ta využila ustanovení zákona a vyhlásila zkrácené přijímací řízení, které trvá do 3. srpna V něm chce do obou forem studia přijmout 158 studentů.

Na VŠTE jde o čtvrtý akreditovaný obor. Dosud to byly Ekonomika podniku, Konstrukce staveb a Stavební management. „Nový program se připravoval dva roky a reaguje na poptávku podnikové praxe. Doprava představuje aktuální téma a v Jihočeském kraji se vyučuje i na středních školách. Pro nás jako pro polytechnickou školu je důležité umět reagovat na potřeby regionu. První bylo stavebnictví, teď doprava a věřím, že získáme i akreditaci strojírenství,“ říká Vochozka.

Obor nyní nabídne obecně dopravu, přepravu, logistiku a ekonomiku dopravy. Postupně vznikne i několik specializací. Například technologie dopravních prostředků nebo budování dopravních staveb. Českobudějovická VŠTE, byla založena zákonem v roce 2006 a je nejmladší veřejnou vysokou školou v Česku. Letos na ní působilo 3000 studentů. Od podzimu jejich počet vzroste o dalších 500.

spinner