RŽD Logistics a ČD Cargo podepsaly dohodu o projektech mezinárodního tranzitu

19.4. – Největší operátor multimodální logistiky ve Společenství nezávislých států a Pobaltí RŽD Logistics uzavřel s ČD Cargo dohodu o dlouhodobé spolupráci v železniční přepravě v Eurasii a přípravě společných logistických projektů v mezinárodním tranzitu. Memorandum podepsali předseda představenstva ŘZD Logistics Vjačeslav Valentik a člen představenstva ČD Cargo Bohumil Rampula na odborném veletrhu TransRussia 2019, který se konal tento týden v Moskvě.

​V čele ČD-Informační systémy je nově Miroslav Řezníček

18.4. – Novým předsedou představenstva společnosti ČD-Informační systémy, dceřiné firmy Českých drah, se včera stal Miroslav Řezníček. Ve funkci nahradil Miloslava Kopeckého, kterého v úterý odvolala valná hromada společnosti.

​Na fóru ČR-Vietnam byla uzavřena memoranda, ve hře je přímý spoj

17.4. – Na dnešním česko-vietnamském podnikatelském a investičním fóru v Praze bylo uzavřeno několik dohod mezi firmami z obou zemí. Mezi nejzajímavější patří memorandum o porozumění na spolupráci při přípravě přímého letu mezi hlavními městy Prahou a Hanojí, kterou podepsali zástupci Letiště Praha a Bamboo Airways. Premiér Andrej Babiš uvedl, že by byl velice rád, kdyby se přímé spojení spustilo do Vánoc. Akce se zúčastnilo přes 100 českých a přes 60 vietnamských firem.

​Náměstkyně Dana Ťoka odchází z ministerstva do ČD

17.4. – Lenka Voplatková, náměstkyně končícího ministra dopravy Dana Ťoka, odchází z ministerstva do Českých drah (ČD). Od 23. dubna povede odbor vnějších vztahů a komunikace. ČD odbor vytvořily na konci března, na post nevypsaly žádné otevřené výběrové řízení.

​EUROWAG A Sygic spojují síly a usilují o vytváření mobilních služeb budoucnosti

17.4. Společnost Eurowag, která je nejrychleji rostoucím evropským poskytovatelem řešení v oblasti mobility, společně se společností SYGIC, což je jeden z globálních lídrů v oblasti mobilní navigace a lokalizačních služeb, oznámily, že spojí své síly za účelem poskytování špičkových produktů a služeb.

​Kühne + Nagel ČR skončil v soutěži Impuls Logistika na bedně

16.4. – Ředitel Kühne + Nagel pro Českou republiku Miroslav Pudil převzal významné ocenění za druhé místo v celostátní logistické soutěži Impuls Logistika za samoobslužný zákaznický portál myKN pro on-line správu nákladních přeprav, a to v kategorii Top logistický produkt – software. Výsledky byly vyhlášeny na konferenci Zóna Logistika v dubnu v Praze. 

​Vladimír Kremlík: Prezident mě jmenuje ministrem dopravy k 30. dubnu

16.4. – Prezident Miloš Zeman jmenuje Vladimíra Kremlíka ministrem dopravy k 30. dubnu. Kandidát na ministra dopravy Vladimír Kremlík to řekl novinářům po včerejší schůzce s prezidentem v Lánech. Vladimír Kremlík ve funkci vystřídá nejdéle sloužícího ministra dopravy Dana Ťoka, který minulý týden oznámil, že se rozhodl ve vládě skončit.

​Letiště Praha jedná o přímé lince do americké Atlanty

16.4. – Pražské letiště bude spolupracovat s letištěm v Atlantě, které ročně odbavuje nejvíce cestujících na světě. Součástí partnerství je jednání obou letišť s dopravci o zavedení přímého spojení mezi oběma městy. Včera o tom informovalo Letiště Praha. V současnosti má Praha tři přímé linky do USA.

Vláda schválila materiál k přípravě 145 dopravních staveb

16.4. – Stát plánuje nejpozději do roku 2020 zahájit nebo dokončit 145 velkých dopravních staveb za téměř 233 miliard Kč. Téměř dvě třetiny investic mají jít na silnice a dálnice, další část na železnice a malý díl i na vodní cesty. Na svém jednání to včera schválila vláda, vyplývá z informací na vládních internetových stránkách. Letos by mělo být zprovozněno 23,5 kilometru nových dálnic.

​EU zvažuje cla na zboží z USA za 20 miliard EUR

15.4. – Evropská komise (EK) v transatlantickém sporu o subvence pro výrobce letadel Airbus a Boeing vypracovala seznam produktů dovážených ze Spojených států v hodnotě 20 miliard EUR (přes 512 miliard Kč), na které by mohla uvalit cla. S odvoláním na diplomatické zdroje to v pátek uvedla agentura Reuters.

​Kraje chtějí nulovou sazbu mýtného na 753 km silnic první třídy

15.4. – Kraje žádají na většině úseků silnic první třídy, o které se od příštího roku rozšíří mýtný systém, nulovou sazbu mýtného. Zdarma by tak mělo být přes 753 kilometrů, dalších 117 kilometrů chtějí kraje zpoplatnit. Celkově by se mýtný systém měl rozšířit přibližně o 870 kilometrů. Řekla to předsedkyně Asociace krajů Jana Mračková Vildumetzová. Nulovou sazbu bude muset ještě schválit vláda, kraje však loni dostaly příslib, že stát bude jejich výběr respektovat.

spinner