DN č. 9 - Dopravní prostředky ve stavebnictví, Dopravní infrastruktura, vychází 26.4., uzávěrka již 5.4.! 

TSK dostane na opravy 438 milionů Kč a 113 milionů na údržbu

21.3. – Pražský magistrát přidá Technické správě komunikací (TSK) letos na opravu mostů, lávek a silnic přes 438 milionů Kč. Dalších 113 milionů pak půjde na běžnou údržbu komunikací. Rozhodli o tom včera pražští radní. Peníze byly původně určeny na projekt výstavby trasy metra D z Pankráce do Písnice, ale město je nestihne proinvestovat. Praha má dlouhodobě problém zejména se stavem mostů. Na začátku loňského prosince spadla lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou.

Blíží se přední světový veletrh intralogistiky CeMAT 2018 (23. - 27. 4. 2018). Bezplatné vstupenky pro čtenáře Dopravních novin

Veletrh CeMAT se koná každé dva roky společně s veletrhem HANNOVER MESSE. Veletrh CeMAT se uskuteční 23. – 27. 4. 2018. Představí se zde celá branže od inovativních energeticky úsporných vysokozdvižných vozíků a dílenských pozemních dopravních prostředků, komplexních plně automatizovaných přepravních systémů, jeřábů, zvedací techniky a zvedacích pracovních plošin, regálových a skladových systémů až po nejnovější řídicí systémy a inovace v oblasti Logistics IT. Na veletrhu CeMAT jsou zastoupeny všechny oblasti intralogistiky. Paletu výstavní nabídky doplní Auto-ID systémy, robotizovaná logistická pracoviště a balící technika využívaná v intralogistice.Na veletrhu CeMAT jsou zastoupeny všechny oblasti intralogistiky. Paletu výstavní nabídky doplní Auto-ID systémy, robotizovaná logistická pracoviště a balící technika využívaná v intralogistice.

Vrchní soud vrátil k novému projednání žalobu Leo Expressu na ČD

21.3. – Pražský městský soud znovu projedná žalobu soukromého dopravce Leo Express na státní České dráhy kvůli zavedení údajně podnákladových cen jízdného na trase mezi Prahou a Ostravou. Soukromý dopravce se domáhá náhrady škody. Městský soud žalobu kvůli nedostatku důkazů v prosinci 2015 zamítl, odvolací Vrchní soud v Praze včera toto rozhodnutí zrušil. Informoval o tom mluvčí Leo Expressu Emil Sedlařík.

Aktuality ze světa 11/2018 Premium

Aktuality ze světa 11/2018

21.3. – LETECKÄ DOPRAVA – FedEx a Delta Airlines reagují v USA na puškovou asociaci NRA. FedEx Corporation reagovala na svou dosavadní podporu Národní puškové asociaci NRA (National Rifle Assn) následně po zastřelení 17 osob ve škole v Parklandu na Floridě 14. února. Delta Air Lines a United Airlines již oznámily, že končí se slevovými sazbami a službami pro NRA. Ve svém prohlášení FedEx uvedl, že jeho pozice pokud jde o zbraňovou politiku a bezpečnost se od přístupu NRA různí. „FedEx je proti tomu, aby útočné pušky byly v rukou civilistů. Jakkoliv podporujeme ústavní práva občanů USA, vlastnit střelné zbraně za předpokladu řádných kontrol, FedEx zaujímá stanovisko, že útočné zbraně s velkými zásobníky jsou potenciálním nebezpečím pro školy, pracoviště a obce, kde se také zbraně zneužívají. Proto podporujeme, aby byly omezeny pouze pro použití v armádě. Nejdůležitější jsou naléhavé akce v místech, ve státech a na úrovni federace na ochranu škol a studentů před incidenty, jako je tragedie na Floridě ze 14. února. NRA je jednou ze stovek organizací v našem marketingovém programu veřejného dopravce, jejichž členové získávají slevové sazby. FedEx nemění sazby pro některé z milionů našich zákazníků v celém světě v reakci na jejich politiku, víru a stanoviska.“

Hradecký kraj chce tendr na autobusové dopravce vypsat v červenci

21.3. – Několikamiliardový tendr na zajištění dotované autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji by mohl být vypsán v červenci. Ukončení tendru podepsáním desetiletých smluv s vítězi by se mohlo odehrát v dubnu příštího roku. Dopravu by firmy mohly začít provozovat přibližně od poloviny roku 2020. Novinářům to řekl náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček. Původně kraj počítal s tím, že by tendr mohl být vyhlášen letos v dubnu a dopravci vzešlí z tendru by mohli začít pro kraj jezdit v roce 2019.

Vláda asi vymění pět členů řídícího výboru fondu dopravy

20.3. – Vláda zítra zřejmě vymění pět z devíti členů řídicího výboru Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), který slouží k financování dopravních staveb. Ze sedmi členů, kterým končí čtyřleté funkční období, ministr dopravy Dan Ťok navrhl prodloužit členství třem. Vyplývá to z návrhu, kterým se bude zítra zabývat kabinet.

Plzeň získá nové kloubové trolejbusy ze Škody Electric Premium

Plzeň získá nové kloubové trolejbusy ze Škody Electric

20.3. – Škoda Electric získala rámcový kontrakt pro plzeňský dopravní podnik na dodávku až sedmnácti nových velkokapacitních trolejbusů. Prvních sedm kloubových nízkopodlažních vozidel za více než 110 milionů Kč, která pojmou přes sto pasažérů, firma dodá na přelomu letošního a příštího roku.

Odvod ze zisku ŘLP státu letos stoupne na 138 milionů

20.3. – Stát by měl letos získat ze zisku leteckých dispečerů téměř 138 milionů Kč, tedy o dvě pětiny víc než loni. Celkem sto milionů bude příjmem rozpočtu ministerstva dopravy a 38 milionů bude využitých na výcvik řídicích letového provozu armády. Vyplývá to z návrhu ministerstva dopravy na zítřejší jednání vlády, která musí převod schválit.

Sklady ve střední Evropě zažívají boom Premium

Sklady ve střední Evropě zažívají boom

20.3. – V loňském roce se postavilo ve středovýchodní Evropě nejvíce průmyslových ploch v historii, celkem přes 3,7 milionu m2. To představovalo nárůst o 68 procent nárůst oproti roku 2016 a o 55 procent ve srovnání s dosavadním rekordem z roku 2007. Celková plocha průmyslových prostor v regionu se zvětšila o 17 procent. Vyplynulo to z údajů společnosti Cushman & Wakefield, která trh průmyslových nemovitostí v České republice, Slovensku, Polsku, Maďarsku a Rumunsku dlouhodobě sleduje.

Zaměstnancům Škody Vagonky vzrostou mzdy o osm procent

20.3. – Zaměstnancům ostravské společnosti Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation vzrostou v letošním roce mzdy o osm procent. Novou kolektivní smlouvu, která platí od 1. března a je uzavřena na dva roky, podepsali zástupci vedení firmy a odborů. Oznámil to mluvčí firmy Michal Tobrman. Průměrná hrubá mzda ve firmě s 500 zaměstnanci činila v loňském roce 27 256 Kč, v celém Moravskoslezském kraji to bylo 26 735 Kč.

​Rekonstrukce D1 se protáhne, potrvá do roku 2021 ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​

19.3. – Práce na rekonstrukci dálnice D1 mezi Prahou a Brnem se protáhnou do roku 2021. „My už víme, díky těm zdržením při soutěžích, že rok 2020 nestihneme,“ řekl v pátek novinářům ministr dopravy Dan Ťok. Uvedl, že zahájení jednotlivých staveb se zpožďuje o půl roku až o rok kvůli tomu, že vydávání stavebních povolení napadají Děti Země. V součtu by obnova D1 měla stát zhruba 19 miliard Kč.

spinner