DN č. 19 - IAA Hannover 2018, Automobilová technika, InnoTrans Berlín, vychází 13.9., uzávěrka již 23.8.! 

Pražské letiště omezí noční provoz, chce tím snížit hluk v okolí

16.8. – Pražské letiště omezí v následujících měsících noční lety. Regulací provozu od 22:00 do 06:00 chce významně snížit hluk v okolí letiště. O konkrétní podobě omezení bude jednat s dopravci a leteckými orgány. Letiště Praha to včera oznámilo v tiskové zprávě. Na hluk si stěžovaly obce z okolí letiště.

Senát schválil leteckou dohodu se Saúdskou Arábií

16.8. – Senát včera odsouhlasil ratifikaci mezistátní dohody mezi Českem a Saúdskou Arábií o leteckých dopravních službách. Loni Senát tuto smlouvu neschválil, protože někteří senátoři měli výhrady ke stavu lidských práv v arabské zemi. Poté už návrh do voleb neprojednala ani Sněmovna, kde prošel pouze prvním čtením. Vláda proto předložila návrh na schválení dohody znovu.

Průzkum GLS: třetina Čechů platí v e-shopech kartou Premium

Průzkum GLS: třetina Čechů platí v e-shopech kartou

16.8. – Každý třetí Čech (34,5 %) nakupující na internetu platí za objednané zboží online platební kartou hned při objednávce. Dobírku, která byla ještě v roce 2016 nejvyuží­vanějším způsobem platby, v současné době volí v e-shopech jen 28,7 % dotázaných. I přes rostoucí oblibu online platby kartou zůstává dobírka výhodnou službou pro e-shopy i jejich zákazníky. Údaje vyplývají z letošního průzkumu balíkového přepravce GLS.

Dnes poprvé zasedala nová dozorčí rada ČD, zvolila předsedu Petra Moose

16.8. – Dozorčí rada Českých drah v novém složení dnes usedla k prvnímu jednání. Na něm její členové jednomyslně zvolili svého předsedu, kterým se na doporučení ministra dopravy Dana Ťoka stal Petr Moos.

GEFCO bude i nadále zajišťovat logistiku pro Decathlon ve Velké Británii Premium

GEFCO bude i nadále zajišťovat logistiku pro Decathlon ve Velké Británii

15.8. – Společnost GEFCO Velká Británie prodloužila smlouvu se společností Decathlon, která je lídrem v oblasti výroby sportovního vybavení i oblečení pro sport a volnočasové aktivity. Prodloužením smlouvy podpoří GEFCO plánovanou expanzi Decathlonu v období let 2018 až 2019.

ŘSD opravuje v jižních Čechách mosty za 93 milionů Kč

15.8. – Ředitelství silnic a dálnic opravuje v jižních Čechách několik mostů na silnicích, náklady jsou 93,4 milionu Kč. Jsou to mosty v Písku, v Plané u Českých Budějovic, u Doubí na Táborsku na silnici I/32, u Blatné na Strakonicku a u Hořic na Šumavě. Většina oprav potrvá do listopadu. Uvedla to mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. Na rok 2019 chystá ŘSD v kraji opravy mostů za víc než 100 milionů Kč.

Kapsch podal novou nabídku na provoz mýta za 10,5 miliardy Kč

15.8. – Společnost Kapsch poslala ministru dopravy Danu Ťokovi novou nabídku na provoz mýtného systému po roce 2019. Současný provozovatel mýta je připraven realizovat a provozovat nový systém za 10,5 miliardy Kč, původní nabídka firmy Kapsch byla téměř o 2,9 miliardy Kč vyšší. Současná nabídka je zhruba o 250 milionů korun nižší, než byla vítězná nabídka konsorcia CzechToll/SkyToll v nepravomocně zrušeném tendru. Ministerstvo dopravy uvedlo, že se nabídkou firmy Kapsch bude zabývat.

Cestujícím v Modřicích slouží opravená výpravní budova Premium

Cestujícím v Modřicích slouží opravená výpravní budova

14.8. – Moderní podobu získalo v uplynulých měsících nádraží v Modřicích, které je důležitým přestupním uzlem integrované dopravy Jihomoravského kraje. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) minulý týden předala symbolický klíč od opravené výpravní budovy zástupcům města. Stavební práce za přibližně 5,5 milionu Kč začaly loni v říjnu a trvaly do konce letošního června.

Qatar Airways nasadí do Dauhá Boeing 787 Dreamliner Premium

Qatar Airways nasadí do Dauhá Boeing 787 Dreamliner

14.8. – Letecká společnost Qatar Airways oficiálně potvrdila, že od 28. října letošního roku nasadí na trasu z Prahy do Dauhá nový typ letadla a navýší tak celkovou kapacitu o zhruba 46 procent. Odpolední linku do hlavního města Kataru bude nově dopravce obsluhovat letadlem Boeing 787–8 Dreamliner s kapacitou 254 cestujících. Na ranní lince bude i nadále létat Airbus A320 s kapacitou pro 132 cestujících. Obě letadla cestujícím nabídnou ekonomickou i business třídu. Díky navýšené kapacitě se očekává, že obě stávající denní linky využije ročně v obou směrech přibližně o 75 tisíc cestujících více než doposud.

Dopravci jsou na slevy připraveni, zlevněné jízdné už prodávají

14.8. – Největší železniční dopravci již začali prodávat zlevněné jízdné pro studenty a seniory, které začne platit od září. Žádný z velkých dopravců přitom neplánuje platnost slev omezovat, naopak spoje budou posilovat. Dopravní společnosti kvůli slevám upravovaly především své prodejní a tarifní systémy.

Poradenská společnost Aon se stala členem České logistické asociace Premium

Poradenská společnost Aon se stala členem České logistické asociace

14.8. – Globální poradenská společnost Aon rozšířila členskou základnu České logistické asociace a připojila se tak k necelé šedesátce certifikovaných českých organizací působících v oblasti logistiky. Díky spolupráci ČLA s Evropskou certifikační radou pro logistiku je členský certifikát, který Aon obdržel, dokladem o kvalitě poskytovaných služeb a dodržování předepsaných standardů na evropské úrovni.

spinner