​Analýza ČAP: V ČR by autonomní vozidla mohla převažovat už za 20 let

14.12. – Autonomní řízení změní pojistný trh a další aspekty našeho života. Nejoptimističtější scénář, který představila ve své analýze Česká asociace pojišťoven, počítá s většinovým zastoupením autonomních vozidel ve vozovém parku v ČR už v roce 2037. Pokles nehodovosti ze stávajících 3,5 škody na sto vozidel lze očekávat na jednu sedminu, pouze na cca 0,5 škody na každých sto vozidel. Kromě přínosů autonomního řízení Česká asociace pojišťoven upozorňuje i na etické, společenské a právní aspekty, které je třeba začít řešit nejen na úrovni legislativy.

​Aktuality ze světa 36/2017

15.12. - NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Letos půjde celosvětově přes moře více než 200 milionů kontejnerů. Světová kontejnerová plavba zřejmě letos dosáhne podle námořních analytiků od institutu Drewry poprvé množství naložených a odbavených kontejnerů v počtu 200 milionů. Kontejnerová předpověď, vydaná Drewry, zohledňuje celkový překlad bez prázdných kontejnerů.

​Klub logistiky SSL se zabýval řešeními pro Průmysl 4.0

15.12. – Klub logistiky Svazu spedice a logistiky se na svém podzimním setkání zabýval logistickými řešeními pro Průmysl 4.0. Hlavními tématy byla robotická manipulační technika a plánování ve virtuální realitě.

​Trh průmyslových nemovitostí atakuje další hranici

15.12. – Český trh průmyslových nemovitostí směřuje k překonání hranice sedmi milionů metrů čtverečních. V prvních třech čtvrtletích roku 2017 se nabídka rozšířila o přibližně 441 tisíc metrů čtverečních a na konci září se nacházelo v různé fázi výstavby celkem 708 tisíc metrů čtverečních.


​Nejtišším dopravcem na Ruzyni je letos letecká společnost easyJet

14.12. – V letošním ročníku soutěže NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE, kterou pořádá Letiště Praha ve spolupráci s městskou částí Praha 6, zvítězila britská letecká společnost easyJet. Trofej ve tvaru křišťálové vlaštovky vítězi předali předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř a místostarosta městské části Praha 6 Martin Polách.

Společnost Raben získala ocenění za saunu pro bonbóny Skittles

14.12. – Společnost Raben Logistics Czech získala v národním kole soutěže Logistický projekt roku 2017 druhé místo unikátním projektem dedikovaného skladu se speciální saunou, v níž dozrávají bonbóny Skittles pro společnost Wrigley Confections ČR.

​Zásilkovna hlásí nový rekord - přes 100 000 zásilek doručených do druhého dne

14.12. – Česká logistická společnost Zásilkovna.cz překonala magickou hranici 100 tisíc zásilek přepravených do druhého dne, přičemž doručovací proces funguje díky vlastnímu know-how bez problému a jakýchkoli omezení. Vrchol vánoční sezóny zaznamenali v úterý 12. prosince, kdy přepravili téměř dvojnásobné množství zásilek oproti říjnovému provozu.

​Jablonec zakládá vlastní dopravní společnost Jablonecká dopravní Premium

​Jablonec zakládá vlastní dopravní společnost Jablonecká dopravní

14.12. – Jablonec nad Nisou zakládá vlastní dopravní společnost Jablonecká dopravní a.s. Rozhodli o tom jablonečtí zastupitelé. Od roku 2010 zajišťuje městskou hromadnou dopravu Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ), kde je Jablonec menšinovým vlastníkem s pouhými 0,38 procenta akcií. Smlouva s podnikem na zajištění dopravy ale končí v roce 2019 a dopravce město informoval, že pak nebude schopen rozsah služeb zajistit.

​Řecko, Makedonie a Srbsko chtějí kanál Dunaj-Středozemní moře Premium

​Řecko, Makedonie a Srbsko chtějí kanál Dunaj-Středozemní moře

14.12. – Řecko, Makedonie a Srbsko chtějí postavit vodní kanál, který by spojil Dunaj se Středozemním mořem. Pokud se tento záměr uskuteční, vznikne nejdelší umělá vnitrozemská vodní cesta v Evropě. Informovala o tom řecká média.

​Objem letecky přepravovaného zboží trhá rekordy

12.12. – Množství letecky přepravovaných zásilek je stále na vzestupu, kapacity leteckých společností však na současný stav nestačí. S vytížením se potýkají zejména letiště v Asii, které přepravují zásilky směrem do Evropy. Celou situaci také komplikují kapacity na evropské straně. Logistické společnosti tak i nadále musí čelit těmto problémům, aby zvládly doručit zásilky včas. DB Schenker v tom pomáhá silná pozice na trhu a vedle nasmlouvaných komerčních kapacit i vlastní charterová letadla.

​Developer P3 podepsal iniciativu Global Compact zaměřenou na udržitelnost podnikání

12.12. – Společnost P3 se jako jeden z prvních evropských průmyslových developerů aktivně účastní výzvy OSN Global Compact, největší světové iniciativy zaměřené na udržitelnost podnikání. Signatáři iniciativy se svým podpisem zavazují k tomu, že do svých firemních strategií začlení Deset zásad pro oblasti lidských práv, práce, životního prostředí a boje proti korupci.

spinner