​Nové hlavní nádraží v Brně má schválený záměr projektu

21.6. – Centrální komise Ministerstva dopravy schválila záměr projektu pro přestavbu železničního uzlu Brno. Jde o zcela zásadní milník v přípravě modernizace celého tamního uzlu a také výstavby nového hlavního nádraží v jihomoravské metropoli. Samotné stavební práce se předpokládají v letech 2028 až 2035.

​Právě vychází v DN č. 12 - 13

Jiří Marek: Hlavním milníkem Austromaru bylo rozhodnutí působit na trhu nezávisle

21.6. – Společnost Austromar slaví letos 30 let na trhu v České republice. Nejdůležitější milníky v uplynulých třech desetiletích i aktuální výzvy nám přiblížil generální ředitel společnosti Jiří Marek.


​ČD pokračují v mimořádných kontrolách lehátkových vozů Bcmz, vůz úspěšně prošel pevnostní zkouškou pro nové vozy

21.6. – V návaznosti na následky tragické nehody v Pardubicích přistoupily České dráhy k mimořádným prohlídkám lehátkových vozů řady Bcmz834. V rámci těchto kontrol byla u vozu provedena i stlačovací zkouška ve zkušebně kolejových vozidel Výzkumného ústavu kolejových vozidel, která neodhalila žádný konstrukční problém rámu ani skříně vozu. Všech devět vozů ve vlastnictví Českých drah by mělo projít mimořádnou kontrolou do konce příštího týdne. České dráhy investují do těchto mimořádných prohlídek a zkoušek několik milionů korun.

​Bezpečnost cestujících a zaměstnanců je priorita, shodli se ředitelé dopravních podniků

21.6. – Zajištění bezpečnosti cestujících v provozu MHD a zabezpečení strategických objektů je pro nás na prvním místě. Na tom se shodli zástupci správní rady Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR), která je složena z ředitelů 22 největších dopravních podniků v zemi. Ve svých dopravních podnicích proto posilují bezpečnostní opatření. Reagovali tak na nedávný žhářský útok v Praze.

​Společnost HOPI Logistics otestovala elektrickou Scanii 40 R, dojezd překonal 400 km se čtyřicetitunovou soupravou

21.6. – Přední česká logistická společnost HOPI Logistics, která se zabývá přepravou rychloobrátkového zboží, testovala v reálném provozu čistě elektrický tahač Scania 40 R. Během jednoho týdne ho vyzkoušela na trasách mezi Ostravou, Olomoucí a svými sklady v Prostějově a Jažlovicích u Prahy.„Naši řidiči na vozidle pozitivně hodnotili účinnou rekuperaci a intuitivní ovládání, které funguje stejně jako v případě naftových Scanií,” řekl Václav Šetelík ze společnosti HOPI Logistics „Elektrický tahač přesvědčil také okamžitým nástupem výkonu a tichým provozem bez vibrací. V pozitivním světle se ukázala rovněž spotřeba.” dodal Václav Šetelík.

​Šéf Boeingu se omluvil pozůstalým po obětech pádů letadel, ti žádají 24 miliardy dolarů

21.6. – Výkonný ředitel amerického výrobce letadel Boeing David Calhoun se při úterním slyšení v americkém Senátu omluvil pozůstalým po obětech zřícení dvou letadel 737 MAX společností Lion Air a Ethiopian Airlines. Uvedla to agentura DPA. Právní zástupci 15 rodin ale požádali ministerstvo spravedlnosti o zahájení trestního řízení a peněžní trest ve výši 24,8 miliardy USD (574,8 miliar­dy Kč).

​Do Eemshavenu připlula 100. loď s LNG, plyn pro Česko jich přivezlo 37

20.6. – Sto obřích tankerů se zkapalněným plynem pro Evropu zatím připlulo do nizozemského plovoucího terminálu Eemshaven. Ten umí převést surovinu zpět do plynného skupenství a poslat ji do přepravní soustavy. Mimo jiné i pro ČR, pro kterou byl určen obsah 37 lodí. Celkově tak ČEZ ve spolupráci se státem zajistil 3,4 miliardy metrů krychlových plynu, což je více než polovina z 6,7 miliardy metrů kubických loňské spotřeby České republiky. Uvedl to mluvčí Skupiny ČEZ Roman Gazdík.

Právě vychází v DN č. 12 - 13

​Obsazenost v P3 parcích se pohybuje kolem 97 procent

20.6. – Trh průmyslových nemovitostí pociťuje znatelný pokles poptávek po volných prostorách. Z informací za první čtvrtletí letošního renomovaných realitních agentur je patrné, že poptávka meziročně klesla o 54 procent a ve srovnání s přechozím kvartálem se snížila dokonce o 61 procent. Díky velikosti a rozmanitosti stávajícího portfolia se P3 razantní pokles nedotýká, ačkoliv může mít dopad u nově dokončené výstavby v mimopražských lokalitách. Na setkání s novináři to koncem května uvedli zástupci společnosti P3.

​Společnost Schmitz Cargobull přiblížila novinky, které představí v září na veletrhu IAA Transportation 2024 v Hannoveru

20.6. – Společnost Schmitz Cargobull představí v září na veletrhu IAA 2024 své novinky pod mottem „Delivering Performance“. Pro návštěvníky má připravená efektivní dopravní řešení, která zákazníci mohou využít ke zlepšení výkonnosti svého vozového parku a k optimalizaci celkových provozních nákladů. Nové produkty, které budou k vidění v Hannoveru, společnost představila odborným novinářům minulý týden na tiskové konferenci ve svém výrobním závodě skříňových nástaveb ve Vredenu.

Správa železnic: ​Trolejové vedení získají další tři tratě

20.6. – Elektrické vlaky vyjedou do dalších míst v Česku. Umožní to výstavba trolejového vedení hned na několika tratích, kterou připravuje Správa železnic. Pro takzvanou prostou elektrizaci nyní vybrala zhotovitele přípravných dokumentací úseků Klatovy – Železná Ruda, Kralupy nad Vltavou – Kladno a Zdice – Písek. Samotné zahájení prací se předpokládá v roce 2027.

​Systém futurego od ČEZ zdolal magickou metu milionu dobitých elektromobilů za čtyři roky od spuštění

20.6. – První milion odbavených elektromobilů čerpajících bezemisní energii u stojanů ČEZ má za sebou zákaznický systém futurego. Ročně zajistí stovky tisíc dobitých elektroaut řidičů z ČR i ze zahraničí. Jeho využívání je přitom mnohem širší. Na jednom místě a během několika vteřin má řidič všechny praktické informace související s dobíjením. V hitparádě nejoblíbenějších služeb, které aplikace nabízí, vede navigace ke stanicím, zjišťování jejich obsazenosti a ceny za dobíjení.

spinner