TT Club: Nejvíce zboží se krade v silniční dopravě

TT Club: Nejvíce zboží se krade v silniční dopravě Premium

24.6. – Sdružení pro pojišťování dopravy a logistiky TT Club a specialista na audity a analýzy rizik BSI vydali zprávu „Global Cargo Theft Intelligence Report for 2018“. Jde o druhé vydání zprávy o krádežích zboží v globální dopravě a logistice, poprvé však dokument shrnuje data za celý rok.

Svaz BGL vydal letní mapu objízdných tras pro kamiony v Německu Premium

Svaz BGL vydal letní mapu objízdných tras pro kamiony v Německu

25.6. – Spolkový svaz spedice, logistiky a zásobování BGL v polovině června vydal aktualizovanou verzi mapy s alternativními trasami a objížďkami pro nákladní vozy, na které se vztahují prázdninové zákazy jízd na vybraných úsecích.

​Nový mýtný systém bude CzechToll řídit z pražské budovy ArtGen

25.6 – Společnost CzechToll splnila další milníky v přípravě nového mýtného systému, který bude spuštěn k 1. prosinci 2019. Kromě jiných klíčových komponent dokončil CzechToll přípravu pracovišť back office i kontroly nového mýtného systému v administrativně-obchodním komplexu ArtGen Office Gallery v pražských Holešovicích. K 19. červnu 2019 bylo do této budovy registrováno také nové sídlo společnosti.

Liberecký kraj žádá prověření deseti rozhodnutí ÚOHS spjatých s autobusovou dopravou Premium

Liberecký kraj žádá prověření deseti rozhodnutí ÚOHS spjatých s autobusovou dopravou

25.6. – Zajistit autobusovou dopravu v regionu, bylo v některých případech pro Liberecký kraj nelehké. Nikoli z důvodu nedostatku řidičů nebo autobusů, ale proto, že do soutěží často vstupoval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nebo je napadala dopravní firma BusLine, jež se snažila o monopol v České republice. Večera to uvedl hejtman kraje Martin Půta.

Donald Trump žádá ostatní státy, aby chránily lodě v Hormuzském průlivu

25.6. – Americký prezident Donald Trump se domnívá, že Spojené státy by neměly zajišťovat bezpečnost Hormuzského průlivu bez kompenzace od států, které tuto námořní cestu pro transport ropy využívají. Napsal to včera na twitteru. Nejmenovaný americký diplomat agentuře Reuters řekl, že USA sestavují spojeneckou koalici k ochraně dopravních cest v Perském zálivu, jejíž členové budou přispívat „finančně i materiálně“.

Stát podle expertů v dopravě rozhýbal legislativu, musí ale pokračovat

24.6. – Ministerstvo dopravy za roční fungování současné vlády premiéra Andreje Babiše rozhýbalo legislativu k urychlení dopravních staveb, musí v tom však pokračovat. Samotná výstavba je stále pomalá. Tak hodnotí působení vlády v dopravě někteří dopravní experti. Odborníci uvedli, že současného ministra dopravy Vladimíra Kremlíka čeká v následujícím období spousta práce.

Vladimírovi Kremlíkovi schází v rozpočtu miliardy na dopravní stavby

24.6. – Ministr dopravy Vladimír Kremlík není zcela spokojen s penězi, se kterými počítá pro jeho resort první návrh státního rozpočtu na příští rok. Novinářům to řekl před zasedáním vlády, na kterém se budou ministři návrhem ministerstva financí zabývat. Kvůli dopravním stavbám by si Vladimír Kremlík představoval navýšení rozpočtu v řádu miliard korun. Tradiční jednání o závěrečné podobě rozpočtu chystají s ministryní financí Alenou Schillerovou na léto i další ministři.

Otevřen nový úsek dálnice D3 mezi Bošilcem a Ševětínem

24.6. – Dnes byl slavnostně otevřen nový dokončený úsek jihočeské dálnice D3. Více než osmikilometrový úsek, spojuje obce Bošilec a Ševětín a navazuje na další stavební úseky budované dálnice. Dálniční úsek bude do konce letošního roku pro řidiče bez poplatku Rychlé spojení na jih Čech je v současné době nejrozestavenější novou dálnicí u nás.

Vodní cesta po Dunaji bude rychlejší a bezpečnější Premium

Vodní cesta po Dunaji bude rychlejší a bezpečnější

21.6. – Ministr dopravy a výstavby SR Arpád Érsek a ministr životního prostředí László Solymosi včera poklepali základní kámen projektu modernizace plavebních komor Vodního díla Gabčíkovo. V Gabčíkovo odstartovali i další projekt pokřtěním vytyčovacího a měřícího plavidla k zajištění plavební dráhy po Dunaji. Slavnostního aktu se zúčastnili i zástupci Evropské komise a agentury INEA, protože Evropská unie investuje do těchto projektů více než 125 milionů EUR z nástroje pro propojení Evropy (CEF).

Letiště Karlovy Vary skončilo loni ve ztrátě

21.6. – Ve ztrátě 9,1 milionu Kč skončilo loni hospodaření Letiště Karlovy Vary. V roce 2017 to bylo 15,4 milionu Kč. Ztrátové hospodaření očekává letiště, které je v majetku Karlovarského kraje, i letos, postupně chce ale snižovat provozní ztrátu na nulu, řekl jednatel letiště Jiří Pos.

Výdaje ministerstva dopravy by se příští rok měly snížit

20.6. – Výdaje ministerstva dopravy by se v roce 2020 měly proti letošnímu roku snížit zhruba o 12 miliard na 60,2 miliardy Kč. Vyplývá to z návrhu státního rozpočtu na příští rok, který má ČTK k dispozici. Návrh rozpočtu zahrnuje i výdaje na státní objednávky vlaků nebo náklady na slevy jízdného pro studenty a seniory v dopravě.

spinner