DN č. 13 - Silniční nákladní doprava, Autobusová doprava, vychází 21.6., uzávěrka již 31.5.! 

Ministerstvo dopravy podalo rozklad k ÚOHS kvůli mýtnému tendru

24.5. – Ministerstvo dopravy podalo rozklad předsedovi Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) k přehodnocení prvoinstančního rozhodnutí, kterým byl nepravomocně zrušen mýtný tendr. Úřad ministra Dana Ťoka rozporuje údajné pochybnosti v mýtném tendru. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. Antimonopolní úřad oznámil zrušení výběru vítěze v první polovině května, dospěl k závěru, že zadavatel porušil zákon o zadávání veřejných zakázek.

V Příbrami skončila oprava nádražní budovy za 8,9 milionu Kč

24.5. – V Příbrami skončila rekonstrukce nádražní budovy za 8,9 milionu korun. Cestujícím slouží nová čekárna a venkovní a vnitřní vybavení. Opraveny byly také veřejné toalety, informoval včera mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavel Tesař.

OTIF zveřejnil předběžné změny RID 2019 Premium

OTIF zveřejnil předběžné změny RID 2019

24.5. – Sekretariát mezistátní organizace pro mezinárodní železniční přepravu OTIF zveřejnil na svých internetových stránkách konsolidované znění změn do RID pro rok 2019. Toto znění je připraveno ke schválení od 1. ledna příštího roku. Cílem je, aby členské státy mohly začít práce na překladu.

Lodě v ČR mají být povinně napojeny na systém sledování pohybu

23.5. – Lodě na vnitrozemských plavbách mají být na některých úsecích povinně vybaveny zařízením pro sledování pohybu. Nařízení se nebude týkat malých plavidel. Novela zákona o vnitrozemské plavbě, kterou dnes podle tiskového odboru Strakovy akademie schválila vláda, nyní čeká na posouzení v Parlamentu. Platit by měla nejpozději od října. Ministerstvo dopravy si od zavedení povinnosti slibuje zejména zvýšení bezpečnosti na řekách. Opatření by mělo pomoci také v ochraně životního prostředí a ke zvýšení efektivity plavebního provozu.

Airbus tvrdí, že už sjednal nápravu v dodržování pravidel WTO

23.5. – Evropský výrobce letadel Airbus již učinil opatření, která mají zajistit, že výroba jeho letadel A350 a A380 bude v souladu s pravidly Světové obchodní organizace (WTO). Včerejší oznámení firmy přichází jen několik dní poté, co WTO rozhodla, že Evropská unie poskytuje Airbusu nezákonné subvence.

Soud zamítl návrh na zrušení části zákona o silničním provozu

23.5. – Zákon o silničním provozu se měnit nebude. Ústavní soud (ÚS) včera zamítl návrh na zrušení právní úpravy objektivní odpovědnosti provozovatele vozidla za porušení některých povinností neztotožněným řidičem auta.

Delta Air Lines zavedla nové služby u sezónních letů z Prahy do New Yorku Premium

Delta Air Lines zavedla nové služby u sezónních letů z Prahy do New Yorku

22.5. – Letecká společnost Delta Air Lines obnovila sezónní provoz na lince mezi Prahou a New Yorkem a v hlavní turistické sezóně od červa do září bude létat denně, v květnu a říjnu pak pětkrát týdně. Ve všech třídách – Delta One, Delta Comfort+ i Main Cabin – na palubě linky Praha-New York čekají na zákazníky nové produkty a služby, které zlepší komfort pasažérů.

Accolade: nové nájemní smlouvy na 112 tisíc metrů čtverečních Premium

Accolade: nové nájemní smlouvy na 112 tisíc metrů čtverečních

22.5. – Skupina Accolade uzavřela v prvním čtvrtletí letošního roku budoucí nájemní smlouvy na 112 000 metrů čtverečních prvotřídní plochy pro lehký průmysl a logistiku. Ty postupně dodává klientům, přičemž ve všech případech investuje do výstavby zcela nových budov. Ve stejném období Accolade předala svým nájemníkům do užívání již hotových 95 000 m2.

Integrovaná telematika bude u Toyoty standardem Premium

Integrovaná telematika bude u Toyoty standardem

22.5. – Všechny elektrické skladové vozíky bude společnost Toyota Material Handling od podzimu letošního roku dodávat přímo z výroby s technologií pro telematiku ve standardní výbavě. Základem této technologie bude I_Site, systém pro oblast fleet managementu a konektivity. V celé Evropě je na systém napojeno již více než 60 tisíc chytrých vozíků a tento počet každý den narůstá.

DKV doporučuje pro rozšířené mýtné v Německu jednotku Toll Collect

22.5. – Od začátku července se mýtné pro nákladní vozidla od 7,5 tuny v Německu rozšíří na všechny spolkové silnice. Společnost DKV doporučuje dopravcům, kteří budou při spuštění rozšířeného německého mýtného potřebovat nové mýtné boxy, včasnou registraci a palubní jednotky provozovatele mýtného systému Toll Collect. Doposud používané jednotky Toll Collect zůstanou v platnosti i pro nově zpoplatněné komunikace a nemusejí se měnit.

Škoda Transportation převzala finského výrobce Transtech

22.5. – Skupina Škoda Transportation se stala stoprocentním vlastníkem jediného skandinávského výrobce kolejových vozidel ve Finsku, společnosti Transtech. Většinový podíl v Transtechu koupila Škodovka už v srpnu roku 2015, smlouvu o koupi zbývající 25 procent společnosti podepsali zástupci Škoda Transportation včera s původním vlastníkem, společnosti Sinituote Oy.

spinner