DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

Dělníci odstranili část opravovaného železničního mostu v pražském Karlíně

19.2. – Z Negrelliho viaduktu v pražském Karlíně byla demontována ocelová konstrukce železničního mostu. Na zem ji v ulici Prvního pluku snesl pětisettunový jeřáb. Most přes ulici Prvního pluku je součástí nyní opravovaného Negrelliho viaduktu. Pochází z roku 1936 a je v nevyhovujícím stavu. Modernizaci Negrelliho viaduktu, která začala loni v létě a potrvá tři roky, provádí Správa železniční dopravní cesty.

Polsko investuje na pobřeží Baltu v přepočtu 152 miliard Kč

19.2. – Polská vláda chce do roku 2030 investovat na pobřeží Baltského moře 25 miliard PLN (152,3 miliardy Kč). Investice budou směřovat hlavně do přístavů Gdaňsk, Gdyně a Štětín-Svinoústí. Minulý týden to na tiskové konferenci to oznámil náměstek ministra pro námořní hospodářství Jerzy Materna.

Letecká firma Air France KLM zvýšila provozní zisk o 42 procent

19.2. – Provozní zisk letecké společnosti Air France-KLM loni stoupl o 42 procent na 1,5 miliardy € (38 miliard Kč), rostly i tržby. Kvůli vysokým nákladům na nově dohodnutý penzijní program pro piloty a palubní personál firma ale přesto zaznamenala meziroční čistou ztrátu 274 milionů €. Společnost to minulý týden oznámila na tiskové konferenci v Paříži.

Největší evropský přístav Rotterdam loni odbavil více nákladu

19.2. – Objem nákladu odbaveného v nizozemském přístavu Rotterdam se loni zvýšil o 1,3 procenta na 467 milionů tun, zejména díky silnému růstu kontejnerové přepravy. Rotterdam je největším evropským přístavem a významným bodem pro tranzit komodit a průmyslového zboží.

Dan Ťok: karlovarská dálnice má být dostavěna do 10 let

16.2. – Dálnice D6 z Prahy do Karlových Varů má být hotova podle ministra dopravy Dana Ťoka do roku 2028. Podle zástupce karlovarské hejtmanky Martina Hurajčíka je deset let pro region příliš dlouhá doba. Uvedli to včera v Senátu při projednávání petice za urychlenou dostavbu karlovarské dálnice. Senát označil petici za důvodnou.

Prologis hlásí v ČR rekordní obsazenost Premium

Prologis hlásí v ČR rekordní obsazenost

16.2. – V loňském roce společnost Prologis v České republice pronajala 168 600 m2 prostor a na konci roku tak dosáhla rekordní obsazenosti 98,7 procenta. Prologis postavil budovy o rozloze 57 000 m2 a zahájil výstavbu tří budov o rozloze 66 500 m2. Na tiskové konferenci v Praze to ve středu oznámil ředitel Prologis pro pronájem a výstavbu v České republice a na Slovensku Martin Baláž.

Karlovarské letiště loni odbavilo více cestujících

16.2. – Letiště Karlovy Vary odbavilo v roce 2017 celkem 20 034 cestujících, jejichž cesta začínala či končila v Karlových Varech. Oproti roku 2016 je to nárůst o 3,9 procenta, informovala krajská mluvčí Jana Pavlíková. Počty odbavených pasažérů vzrostly poprvé od roku 2014, ovlivňoval je především úbytek cestujících z Ruska.

Česko chce vyjmout dopravu ze směrnice EU o vysílání pracovníků

16.2. – Česká republika chce do poloviny roku vyjmout dopravní služby z návrhu obecných pravidel směrnice EU o vysílání pracovníků. Dálková tranzitní doprava by neměla regulaci podléhat. Na včerejší tiskové konferenci to uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

Firmě AŽD Praha předloni klesly zisk i tržby o necelou pětinu

15.2. – O 18,6 procenta na 643 milionů Kč klesl předloni meziročně čistý zisk firmě AŽD Praha. Tržby se jí snížily o 16,7 procenta na 9,96 miliardy Kč. Společnost to uvedla ve výroční zprávě ve Sbírce listin, výsledky vykazuje od října předešlého roku do konce září daného roku.

Plzeňský kraj vyhlásí veřejné soutěže na autobusy a vlaky

15.2. – Plzeňský kraj vyhlásí do poloviny roku soutěže na zajištění veřejné autobusové a železniční dopravy v regionu od konce roku 2019. Stanoví to předpisy EU. Smlouvy s novými dopravci budou desetileté, kontrakty se železničními operátory mohou být delší. Řekl to náměstek hejtmana Pavel Čížek.

Dan Ťok zvažuje zavedení zákazu předjíždění pro kamiony

14.2. – Ministr dopravy v demisi Dan Ťok zvažuje zavedení zákazu předjíždění pro kamiony na dálnicích. Zřejmě by ale nešlo o plošný zákaz, ale o omezení například v okolí uzavírek nebo tam, kde mají dálnice tři pruhy.

spinner