PKP Cargo International posílila svou flotilu o lokomotivu Dragon 2

PKP Cargo International posílila svou flotilu o lokomotivu Dragon 2

26.2. - Společnost PKP CARGO INTERNATIONAL, člen skupiny PKP Cargo, která je předním logistickým operátorem v Evropě převzala do dlouhodobého pronájmu elektrickou lokomotivu Dragon 2 od mateřské společnosti PKP Cargo.

Vícesystémová lokomotiva ET43, typ E6MST Dragon 2, řady 260 vyrobená polskou společností Newag. je jednou z 21 lokomotiv, které PKP Cargo již provozuje. Všechny jsou připraveny na provoz pod systémem ETCS v České republice. Tento konkrétní stroj bude využíván zejména na relaci Čadca – Ostrava – Kúty nebo dle potřeb na hlavní tratích v rámci ČR.

Lokomotiva série ET43 je elektrická vícesystémová, určena pro nákladní dopravu na tratích o rozchodu 1435 mm. Maximální rychlost dané lokomotivy je 120 km/h, výkon 5 MW a maximální tažná síla 420kN. Každá ze šesti náprav je poháněna asynchronním motorem o výkonu 842 kW, což umožňuje vozbu nákladních vlaků až do maximální přípustné hmotnosti 4000 tun. Může být provozována v napájecím systému DC 3kV a AC 25 kV, v Polsku, České republice i na Slovensku, včetně pohraničních stanic v dalších státech. Její vybavení čítá také mobilní část evropského vlakového zabezpečovače ETCS (BL3) společnosti Siemens, který je v Česku k dispozici.

„Velice si ceníme možnosti pronájmu této lokomotivy, která svým způsobem omladí naši lokomotivní flotilu, a umožní nám zase více konkurovat v Česku i na Slovensku. Zároveň bude využita pro další vzdělávání našich zaměstnanců. Zejména pak strojvedoucích, kteří se na tomto typu postupně zaučují od minulého roku,“ říká Michal Kubíček, místopředseda představenstva PKP Cargo International.

Foto: PKP Cargo International/Roman Jaroš

spinner