​PST CLC Mitsui-Soko připravuje digitální dvojčata vlastních logistických center

​PST CLC Mitsui-Soko připravuje digitální dvojčata vlastních logistických center

15.8. - Společnost PST CLC Mitsui-Soko pokračuje v realizaci plánu na digitalizaci a optimalizaci procesů. Aktuálně se připravuje zahájení prací na zpracování digitálních dvojčat pro vlastní logistická centra PST CLC Mitsui-Soko. Digitální dvojčata budou postupně nasazena ve složitějších provozech s cílem výrazného zvýšení efektivity skladování.

S implementací digitálního dvojčete v logistickém provozu má již PST CLC Mitsui-Soko zkušenosti. Vloni ho nasadila u svého zákazníka, ve společnosti Philip Morris ČR v Kutné Hoře, kde PST CLC Mitsui-Soko zajišťuje interní logistiku. Digitální dvojče tam bylo implementováno na sklad hotové výroby a na sklad přímého materiálu. Vzhledem k tomu, že se projekt osvědčil a přinesl výsledky, PST CLC Mitsui-Soko tam bude nasazovat digitální dvojčata do dalších skladů. Kromě toho však připravuje implementaci digitálních dvojčat také ve svých logistických centrech, od čehož si firma slibuje výrazné úspory.

Efektivní automatizované řízení směn ve skladech

Digitální dvojčata v logistických centrech PST CLC Mitsui-Soko zajistí efektivní řízení směn ve skladech z pohledu zaměstnanců i techniky. „Digitální dvojče umožňuje mnoho jednoduchých automatizovaných možností řízení činnosti směny. V červnu jsme zahájili monitoring, na základě kterého určíme, kde bude digitální dvojče nejpřínosnější. Aktuálně data vyhodnocujeme. První implementace budou pravděpodobně ve skladech v Mošnově a v Úžicích,“ uvedl Petr Kotora, ředitel logistiky společnosti PST CLC Mitsui-Soko. Doplňuje, že samotná implementace pak proběhne v druhé polovině fiskálního roku.

Úspory lidských zdrojů i nákladů

Nasazení digitálních dvojčat se vyplatí ve velkých i menších skladech. Všude tam, kde jsou vykonávány složitější procesy.

„Očekáváme úspory lidských zdrojů i nákladů. Ve výkonově složitějších skladech byl vedoucí střediska a pod ním pracovali vedoucí jednotlivých úseků. Nasazením digitálních dvojčat vidíme práci ve skladech v reálném čase, není tedy potřeba reakce jednotlivých vedoucích úseků, vše může efektivně řídit jeden člověk, který může přesouvat pracovní síly podle aktuálních potřeb,“ řekl Vít Votroubek, generální ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko, který je členem představenstva Svazu spedice a logistiky České republiky.

On-line vyhodnocování provozu flotil manipulační techniky

Doplnil, že digitální dvojčata se vyplácejí ve skladech i v členitých výrobních provozech. Manažer vidí na jedné obrazovce pohyb osob i manipulační techniky v reálném čase, má přehled o tom, kde jsou případné problémy a kde jsou nevytížení pracovníci.

„Do systému digitálního dvojčete zapojíme i naše vozíky. Budeme mít přehled o jejich pohybech a vytížení. Chceme online vyhodnocovat najeté motohodiny a techniku v případě potřeby přesunovat tak, aby flotily byly využity optimálně,“ dodal Vít Votroubek.

(lan)

Foto: PST CLC Mitsui-Soko

spinner