​DSV spouští DSV ETA pro optimalizaci doručování a vyzvedávání zásilek

​DSV spouští DSV ETA pro optimalizaci doručování a vyzvedávání zásilek

Pod zkratkou DSV ETA (Estimated time of arrival – předpokládaný čas příjezdu) se skrývá nová funkcionalita, díky které se naši zákazníci dozví, kdy jim zásilka dorazí nebo kdy bude u nich vyzvednuta v rámci 2hodinového časového okna. V B2C sektoru se jedná o zcela běžnou praxi, nicméně v B2B sektoru se jedná o zbrusu novou záležitost.

DSV kontinuálně již 5 let mapuje zákaznickou spokojenost a oblast, kde zákazníci spatřují prostor pro zlepšení, je právě informovanost o čase doručení, nebo o změně času doručení v případě zpoždění.

Společnost DSV na základě této zpětné vazby vyvinula funkcionalitu v elektronické kanceláři myDSV

s názvem DSV ETA, která informuje zákazníky, kdy bude jejich sběrná zásilka doručena nebo vyzvednuta v rámci 2hodinového časového okna.

DSV je první firmou globálně, která v rámci B2B sektoru něco podobného spouští.

Díky tomu zákazníci mohou lépe plánoval procesy a neztrácet drahocenný čas zjišťováním, kdy bude zásilka vyzvednuta nebo doručena. 

Jak to přesně funguje?

Když vozidlo sběrného systému, které operuje v regionu příjemce zásilky, opustí terminál a nachází se od něj ve vzdálenosti 200 m, příjemce zásilky obdrží upozornění emailem nebo SMS s přibližným časem doručení v rámci 2hodinového časového okna. Pokud dojde k neočekávaným událostem (např. dopravní zácpa, nehoda apod.), čas pro doručení nebo vyzvednutí zásilky bude změněn na nový. Používají-li zákazníci myDSV, u své přepravy také uvidí 2hodinové časové okno, kdy jim bude zásilka doručena nebo u nich vyzvednuta.

„Jsem rád, že můžeme našim zákazníkům nabídnout ještě lepší servis a věřím, že jim DSV ETA ulehčí život a umožní jim lépe plánovat aktivity. Jsme první přepravní a logistickou firmou globálně, která takovouto službu poskytuje v B2B oblasti. DSV ETA pomůže našim zákazníkům lépe plánovat svoje přepravy, zásilku lze jednoduše sledovat v naší elektronické kanceláři www.myDSV.com a v konečném důsledku DSV ETA přispívá ke snížení emisí skleníkových plynů díky optimalizované přepravní trase,“ uzavírá Karel Kváč, Marketing & Sales Director, DSV Road, a. s.

(lan)

Foto: DSV

spinner