Schmitz Cargobull a RIO zlepšují výměnu dat v soupravě

Schmitz Cargobull a RIO zlepšují výměnu dat v soupravě

Společnosti Schmitz Cargobull a RIO společně vyvíjejí další digitální komunikaci mezi přívěsem a tahačem. Partnerství se společností RIO umožňuje předávání dat z přívěsu Schmitz Cargobull na portál RIO a import telematických dat z nákladního vozidla prostřednictvím připojení k centru pro správu dat TrailerConnect.

„Naše partnerství umožňuje dopravním společnostem přístup ke komplexnímu souboru dat o nákladních vozidlech a návěsech v reálném čase a na jednom místě. Dispečerům to usnadňuje plánování jízd a manažerům vozových parků lepší koordinaci servisních výjezdů,“ řekl Matthias Cordes, vedoucí oddělení produktového managementu telematiky Schmitz Cargobull.

Integrace poskytuje jasný a podrobný přehled o klíčových údajích o nákladních vozidlech a návěsech na jedné platformě bez nutnosti instalace dalšího hardwaru. Takto jsou data o vozidlech RIO Truck a Schmitz Cargobull Trailer zobrazována v reálném čase, stejně jako komplexní informace o vozovém parku a mapy.

„Propojení systému RIO se systémem Schmitz Cargobull TrailerConnect je jedním z mnoha důležitých kroků k dalšímu zjednodušení logistických procesů. Tím se stále více přibližujeme jednotnému a přehlednému ekosystému pro speditéry a zajišťujeme odbourávání datových sil minulých dnů,“ řekl Jan Kaumanns, generální ředitel společnosti RIO.

Správci vozových parků si mohou na portálu TrailerConnect na jednom místě přehledně zobrazit telematická data nákladních vozidel a přípojných vozidel. To pomáhá s dispečinkem, optimalizací tras a řízením jízdních řádů, stejně jako se zlepšením celkové efektivity vozového parku a snížením provozních nákladů. Kombinovaná telematická data nabízejí výhody při řízení údržby nákladních vozidel a přívěsů. Upozornění v reálném čase pomáhají plánovat opravy a údržbu a snižují počet poruch a prostojů.

Od roku 2018 vybavuje společnost Schmitz Cargobull všechny návěsy a přívěsy standardně telematickým systémem TrailerConnect pod heslem „100% SMART“.

Díky dostupnosti telematických dat přípojných vozidel společnost Schmitz Cargobull nadále podporuje digitální transformaci odvětví a vytváří široký základ pro optimální řízení síťově propojeného a integrovaného logistického řetězce pro vyšší efektivitu a nízké celkové náklady na vlastnictví (TCO). Pokud zákazník používá systém třetí strany, je možné bezpečně přenášet data do systémů třetích stran, jako jsou systémy řízení dopravy (TMS) nebo platformy pro viditelnost v reálném čase (RTVP), prostřednictvím centra pro správu dat TrailerConnect (DMC), které je integrováno do portálu TrailerConnect.

(lan)

Foto: Schmitz Cargobull 

spinner