​ČSAD Brno-Černovice přebírá flotilu nových Scanií Super pro převoz výměnných nástaveb

​ČSAD Brno-Černovice přebírá flotilu nových Scanií Super pro převoz výměnných nástaveb

3.2. - Tradiční brněnská dopravní společnost ČSAD Brno-Černovice, a. s., obměňuje svoji flotilu podvozků určených pro převoz výměnných kontejnerových nástaveb (tzv. wechselbrücků). Nově do ní zařazuje Scanie 460 R 6x2 s úsporným pohonným Super.

Firma se sedmdesátiletou historií začátkem roku 2024 převezme celkem 18 nejmodernějších vozidel Scania 460 R 6x2, tedy třínápravových podvozků s nástavbou Wecon, spací kabinou řady R a naftovým šestiválcem o výkonu 460 koní. Naváže tím na spolupráci českým zastoupením Scanie, která trvá již od roku 1996. Během necelých 30 let ČSAD Brno-Černovice nasadila nebo nasadí takřka 150 Scanií: téměř 110 tahačů a necelých 40 podvozků, jako v případě poslední dodávky.

„Pro nákup vozidel Scania jsme se rozhodli kvůli dlouhodobé pozitivní zkušenosti našich řidičů. Při pořízení jsme samozřejmě zvolili i možnost uzavřít servisní kontrakty na jednotlivá vozidla na pět let a s pokrytím předpokládaného nájezdu po celou dobu provozu u naší společnosti. Tuto službu využíváme již několik let a jsme s ní spokojeni,“ řekl dopravní ředitel ČSAD Brno-Černovice Lubomír Jandl.

„Spolupráce s ČSAD Brno-Černovice je pro nás prestižní záležitostí, vždyť se jedná o sousedy sídlící v těsné blízkosti našeho brněnského servisu. Těšíme se, že se i v případě ČSAD nová vozidla osvědčí a prokáží svoji špičkovou efektivitu a nízkou spotřebu paliva,“ řekl ředitel moravského dealerství Scania Czech Republic, s. r. o., Michal Hubáček.

Pohonné ústrojí Super, jehož hlavním komponentem je zcela nový třináctilitrový motor doplněný o novou generaci převodovek se systémem řazení Opticruise a zadní nápravu s rozvodovkou R753, přináší oproti svým předchůdcům o osm procent nižší spotřebu paliva a je nositelem celé řady ocenění za svoji vysokou efektivitu. Vloni se stalo například vítězem srovnávacího testu European Truck Challenge, který pořádá německý časopis Truck and Trailer Welt.

(lan)

Foto: Scania

spinner