Smartwings zahájily novou linku do francouzského Nice

Smartwings zahájily novou linku do francouzského Nice

2.7. - Letecká společnost Smartwings 1. července zahájila provoz nového leteckého spojení z Prahy do francouzského města Nice. Přímým letem do proslulého letoviska Francouzské riviéry bude možné se Smartwings letět každý čtvrtek a neděli. Kromě Nice začátkem měsíce Smartwings obnovily dvakrát týdně také lety do španělské Valencie. V současné době Smartwings létá z Prahy do 51 destinací a do dalších 14 destinací z Brna a Ostravy.

„Naše nabídka destinací i počet letů neustále narůstají. I přes stále se měnící epidemiologická opatření realizuje skupina Smartwings jen během tohoto týdne z českých letišť více než 300 letů do pěti desítek destinací,“ řekl Peter Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

„Nová letecká spojení otevírají další možnosti také pro příjezdový cestovní ruch. Nová linka společnosti Smartwings Praha – Nice bude bezesporu zajímavá nejen pro české cestující, ale i pro francouzské turisty, kteří opět mohou navštívit i naši metropoli během prázdnin,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Smartwings provozují letecká spojení z Prahy do 51 destinací v Řecku, Španělsku, Itálii, Francii, Portugalsku, Bulharsku, Chorvatsku, Izraeli, Egyptě, Turecku, Albánii, Tunisku, na Kapverdách, ve Velké Británii a Rusku. Z Brna a Ostravy nabízí Smartwings lety do 14 destinací v Řecku, Bulharsku, Egyptě, Turecku, Tunisku a Španělsku. Například jen do Řecka Smartwings z České republiky vypravují více než 90 letů týdně. Dalších 39 letů míří každý týden do turisticky oblíbených destinací v Bulharsku. Široký výběr destinací Smartwings nabízejí také ve Španělsku (Málaga, Valencie, Mallorca, Menorca, Murcia, Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote) nebo do Itálie (Olbia, Cagliari, Katánie, Lamezia Terme, Neapol).

Rozšiřování destinací i navyšování frekvencí letů se nadále odvíjí od vývoje epidemiologické situace v jednotlivých zemích a uvolňování cestovních opatření. Smartwings nabízí klientům u všech stávajících a nových individuálních rezervací možnost změnu termínu bez poplatku do 31. prosince 2021. Klienti mají také možnost si současně s letenkou zakoupit na webových stránkách Smartwings cestovní pojištění, které kryje případy onemocnění COVID-19.

Lety Smartwings provozují nejen z letišť v ČR, ale také ze svých základen v Polsku, Francii, Maďarsku, na Slovensku a Kanárských ostrovech.

(pav)

Foto: Smartwings

spinner