Ruské aerolinky Aeroflot ve druhém čtvrtletí prudce snížily ztrátu

Ruské aerolinky Aeroflot ve druhém čtvrtletí prudce snížily ztrátu

31.8. - Ruská vlajková letecká společnost Aeroflot ve druhém čtvrtletí prudce snížila čistou ztrátu na 2,59 miliardy rublů (764 milionů Kč) z 35,79 miliardy rublů před rokem, a to díky oživování osobní letecké dopravy z útlumu způsobeného pandemií covidu-19. Vyplývá to z výsledkové zprávy, kterou včera firma zveřejnila.

Čtvrtletní tržby společnosti se meziročně téměř zpětinásobily na 119,65 miliardy rublů. Počet přepravených cestujících stoupl na více než 11 milionů z necelých dvou milionů před rokem.

Letecká doprava v Rusku nicméně stále zůstává pod úrovní z období před příchodem pandemie. Díky uvolňování koronavirových restrikcí vzrostl počet domácích letů, mezinárodní letecký provoz však zůstává omezený, napsala agentura Reuters.

"Skupina Aeroflot ve druhém čtvrtletí 2021 plně využila příležitostí na domácím trhu a postupného obnovování mezinárodních letů ke zlepšení svých finančních výsledků," uvedla firma ve výsledkové zprávě. Minulý měsíc společnost předpověděla, že v celém letošním roce přepraví 47 milionů lidí, zatímco loni to bylo pouze 30,2 milionu.

(čtk)

Foto: Aeroflot

spinner