​Nizozemsko nově při příletu ze zemí EU požaduje negativní test

​Nizozemsko nově při příletu ze zemí EU požaduje negativní test

24.12. - Nizozemská vláda ve středu večer oznámila, že cestující, kteří se vydají do Nizozemska letecky, se budou muset maximálně tři dny před odletem nechat otestovat na covid-19, informovala agentura Reuters. Negativní test PCR budou muset po svém příjezdu s platností od úterý předložit cestující z takzvaných rizikových zón, kam patří také státy Evropské unie, upřesnila agentura AFP.

"Od 15. prosince platilo toto opatření pro země mimo EU. Vláda ho nyní rozšiřuje na všechny lety do Nizozemska," citovala AFP vládní prohlášení. Kabinet zároveň uvedl, že projedná možné rozšíření také na případy, kdy lidé do země přicestují vlakem, autobusem či lodí. Nadále platí, že cestující se po svém příjezdu do Nizozemska musejí sami deset dní izolovat, a to i v případě, že mají před odjezdem negativní test.

V neděli Nizozemsko pozastavilo leteckou přepravu cestujících z Británie. Opatření následovalo poté, co britští odborníci oznámili, že se na jihu Anglie objevil nový kmen koronaviru SARS-CoV-2, který má pravděpodobně schopnost rychlejšího šíření než jiné jeho dosud známé varianty. Minulý týden nizozemská vláda zavedla pětitýdenní plošnou uzávěru. Zavřené jsou školy či obchody s výjimkou těch nezbytných, a také kina, divadla, muzea, kadeřnictví, posilovny či bazény.

(čtk)

Foto: KLM

spinner