Neočkovaní zaměstnanci aerolinek Delta budou platit více na zdravotní pojištění

Neočkovaní zaměstnanci aerolinek Delta budou platit více na zdravotní pojištění

26.8. - Zaměstnancům americké letecké společnosti Delta Air Lines se zvýší odvody na zdravotní pojištění o 200 USD (přes 4300 Kč) měsíčně, pokud nebudou očkovaní proti nemoci covid-19. Informoval o tom podle serveru CNBC šéf podniku Ed Bastian. Poukázal přitom na vysoké náklady podniku na zaměstnance hospitalizované s touto nemocí.

Aerolinky Delta nicméně nezavedou pro zaměstnance očkovací povinnost, jako to nedávno učinil domácí konkurent United Airlines. Ten podle CNBC začátkem srpna oznámil, že bude požadovat, aby se všech jeho 67 000 zaměstnanců ve Spojených státech nechalo očkovat nejpozději do 25. října, jinak jim bude hrozit výpověď.

Společnost Delta poskytuje svým zaměstnancům vlastní systém zdravotního pojištění. "Průměrný pobyt v nemocnici kvůli covidu-19 stojí Deltu 50 000 USD (více než milion Kč) na osobu," uvedl Ed Bastian. Upozornil rovněž, že nikdo ze zaměstnanců hospitalizovaných v posledních týdnech nebyl plně očkovaný.

Německá společnost Lufthansa dnes oznámila, že bude očkování proti covidu-19 požadovat po členech posádek svých letadel. "Mezinárodní letové operace v budoucnosti bez očkování posádek letadel nebudou možné," uvedla firma.

(čtk)

Foto: Delta Air Lines

spinner