Luke Air představila Airbus A330, který bude nasazovat na charterové lety Čedoku z Prahy

Luke Air představila Airbus A330, který bude nasazovat na charterové lety Čedoku z Prahy

16.6. - Cestovní kancelář Čedok a společnost Luke Air, která je novou obchodní značkou italského leteckého dopravce Blue Panorama Airlines, představily na Letišti Václava Havla druhé ze tří letadel Airbus A330-200, kterým budou provozovat dálkové lety.

Po více než 20 letech, kdy aerolinka provozovala pravidelné i charterové dálkové trasy letadly Boeing 767-300, zahájila v roce 2020 program obnovy flotily s cílem zefektivnit a zmodernizovat strojový park a dosáhnout tak výrazného zvýšení pohodlí cestujících. Druhé ze tří letadel Airbus A330-200 bude bázováno na Letišti Václava Havla Praha, odkud bude od října 2021 operovat dálkové lety pro cestovní kancelář Čedok. Tento Airbus nabízí 12 sedadel v business třídě, která lze sklopit až do vodorovné polohy, a 277 sedadel v ekonomické třídě.

Hlavní skupina charterových letů, jejichž provoz bude odstartován se začátkem platnosti zimního letového řádu, tj. v říjnu 2021, bude směřovat do měst Nosy Be (Madagaskar), Punta Cana (Dominikánská republika), Santa Clara (Kuba), na Zanzibar (Tanzanie) a na Maledivy.

Letoun se v Praze představil v novém průlomovém livery v podobě unikátního maskovacího vzoru a vysoce inovativním designu bořícím hranice – zcela bez ostrých hran, jen s oblými okraji. Vzor je ručně malovaný v nové barevné kombinaci okrové a nebesky modré, které doplňuje bílá. Letadlo Airbus společnosti Luke Air prošlo i renovací kabiny, ve které nyní najdete kožená sedadla v modré barvě s okrovým prošíváním, tedy v barevné kombinaci rezonující s barvami livery a uniforem posádky. Jedná se o výraznou vizuální charakteristiku všech letadel v korporátních barvách Luke Air.

V souladu s plány na zvýšení pohodlí cestujících a snížení emisí CO2 byl vybrán moderní palubní zábavní systém, jehož multimediální obsah si mohou cestující přehrávat přes Wi-Fi na svém mobilním zařízení. Sedadla s odstupem 78 cm mezi jednotlivými řadami ve třídě ekonomy a 198 cm ve třídě business jsou vybavena USB porty pro dobíjení chytrých telefonů a tabletů během letu.

„Jsem velmi rád, že Čedok bude svým klientům nabízet nový způsob cestování do vzdálených exotických zemí letadly Airbus A330-200 provozovaných společností Luke Air ze skupiny Blue Panorama SPA Group. V České republice tak nabídneme v segmentu volnočasových cest nový standard v podobě přímých letů, ideálních letových řádů, širokotrupých letadel a skvělého palubního servisu zajišťovaného česky mluvící posádkou,“ řekl Stanislav Zeman, generální ředitel CK Čedok, a dodal: „Společnost Luke Air bude z Prahy vypravovat lety exkluzivně pro klienty cestovní kanceláře Čedok.“

„Dlouhodobě míří tisíce Čechů do Dominikánské republiky, na Zanzibar, na Maledivy i do dalších exotických destinací s přestupem. Nyní mohou díky nové nabídce zájezdů cestovní kanceláře Čedok využít přímé lety z Prahy a cestovat za zážitky do těchto oblíbených míst jednodušeji, pohodlněji a rychleji. U charterových linek ve spolupráci s italskou leteckou společností Luke Air ze skupiny Blue Panorama Airlines, které bude na pražském letišti také bázovat své letadlo, tak vidíme na českém trhu velký potenciál a těšíme se na zahájení spolupráce,“ uvedl Jakub Puchalský, člen představenstva Letiště Praha.

(pav)

Foto: Letiště Praha

spinner