​IATA: Globální letecká přeprava pasažérů v únoru meziročně klesla o 89 procent

​IATA: Globální letecká přeprava pasažérů v únoru meziročně klesla o 89 procent

8.4. - Globální letecká přeprava pasažérů v únoru meziročně klesla o 89 procent. Znovu přibylo protipandemických opatření a letecké odvětví nejeví známky oživení. Za Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) to konstatoval její nový šéf Willie Walsh. Ten dále regulační úřady vyzval k tomu, aby zakročily proti monopolnímu určování cen letišti a dalšími dodavateli.

"Mezinárodní letecká přeprava pasažérů klesla o téměř 89 procent a v nynějším prostředí nevykazuje žádné známky oživení," konstatoval Willie Walsh, který dříve řídil IAG, mateřskou společnost British Airways. V čele sdružení IATA stojí od počátku dubna. Dodal, že si zachovává optimismus ohledně letní sezony a stejně tak toho, že druhé pololetí bude pro letecké odvětví pozitivnější než to první.

Willie Walsh dále uvedl, že některé skupiny jako londýnské letiště Heathrow s aerolinkami jednají z pozice monopolního postavení. "Velmi silně a průbojně tomu budeme oponovat," řekl Willie Walsh. Apeloval na ekonomické regulátory a vlády, aby se do věci vložily.

(čtk)

Foto: British Airways

spinner