DB Schenker / Lufthansa Cargo: Pravidelná uhlíkově neutrální linka z Evropy do Číny

DB Schenker / Lufthansa Cargo: Pravidelná uhlíkově neutrální linka z Evropy do Číny

Poslední březnový den byla startem letadla Boeing 777F zahájena historicky první pravidelná nákladní linka mezi Frankfurtem a Šanghají s neutrální uhlíkovou stopou. Nyní je tak možné přepravovat náklad letecky s prakticky nulovými emisemi CO2 díky využití udržitelného leteckého paliva (Sustainable Aviation Fuel, SAF).

Linku provozují společnosti DB Schenker a Lufthansa Cargo, které takto společně ušetří až 174 tun běžného kerosinu týdně.

„Uhlíkově neutrální dodavatelské řetězce jsou nyní realizovatelné i v leteckýchpřepravách. Naše pravidelné týdenní lety mezi Frankfurtem a Šanghají jsou počátkem nové éry. Jsme hrdí na to, že se nám už řadu zákazníků podařilo přesvědčit o perspektivě tohoto řešení. Nyní je zapotřebí, aby byznysoví i političtí hráči společně vytvářeli možnosti a vhodné prostředí pro využívání obnovitelných paliv a udržitelné letecké dopravy,“ řekl Jochen Thewes, CEO společnosti DB Schenker. Udržitelné letecké palivo (SAF) se vyrábí převážně z biomasy, jako například z recyklovaného rostlinného oleje nebo z dalších kuchyňských olejů. Při jejich spalování v motoru se uvolňuje stejné množství oxidu uhličitého, které rostliny během svého růstu už odstranily z atmosféry.

(lan)

Foto: Lufthansa Cargo

spinner