Rohlik.cz bude nově využívat pro výdej také AlzaBoxů

Rohlik.cz bude nově využívat pro výdej také AlzaBoxů

22.5. - Startuje spolupráce největšího tuzemského online supermarketu Rohlik.cz a společnosti Alza.cz, která provozuje nejhustší síť výdejních schránek v České republice. V rámci ní si do vybraných AlzaBoxů mohou nechat doručit své nákupy právě zákazníci Rohlíku. Zapojené boxy jsou speciálně navržené tak, aby uchovaly objednané potraviny čerstvé. Zákazníci Rohlíku tak mají další možnost, kde si vyzvednout svůj nákup ve skvělé kvalitě, na kterou jsou zvyklí.

Pro online supermarket je spolupráce dalším krokem, jak mimo své Rohlik Pointy rozšířit místa k vyzvednutí nákupu. Alza zase maximalizuje využití kapacity již vybudovaných výdejních schránek. „Využitím AlzaBoxů v podstatě ze dne na den rozšiřujeme dostupnost nákupů z Rohlíku. Zákazníci si chválí naše Rohlik Pointy – především flexibilitu vyzvednutí a nákupy už od 100 korun zdarma. Právě tyhle benefity jim velmi rychle dokážeme nabídnout i s AlzaBoxy na téměř 50 dalších místech v Česku,” vysvětlil CEO Rohlik.cz Petr Pavlík.

„Naši síť AlzaBoxů neustále rozšiřujeme a postupně ji otevíráme i dalším hráčům na trhu. Spojení s Rohlíkem nám dává velký smysl, sortiment obou e-shopů se vzájemně doplňuje, a zákazník si tak může jednoduše vše vyzvednout na jednom místě,“ komentoval spolupráci Jan Moudřík, ředitel expanze a facility management Alza.cz a dodal: „Snažíme se být zároveň i ekologicky zodpovědní. Nedává smysl, aby každý stavěl boxy pro sebe a ty nebyly maximálně využívané.” Právě důraz na co nejekologičtější provoz výdejních boxů je prioritou i pro Rohlík.

AlzaBoxy jsou pro nákupy z Rohlíku speciálně uzpůsobené. Do schránek určených pro doručování objednávek jsou umístěné coolboxy, které dokážou udržet potraviny dostatečně vychlazené až 4 hodiny. Nakupující si tak touto cestou mohou nechat doručit i objednávky obsahující zboží vyžadující nepřetržitý chladící řetězec včetně mražených potravin. Nákup je potřeba z AlzaBoxu vyzvednout do 3 hodin od naskladnění, v případě nevyzvednutí se zboží vrací zpět do skladu.

AlzaBoxy, ze kterých bude možné vyzvednout nákup z Rohlíku, najdou zákazníci na bezmála 50 místech v celé České republice. Dvě desítky z nich se online supermarketu otevřou v Praze – například v OC Stromovka, OC Palladium, v Galerii Myšák nebo u kina Cinestar na Smíchově. Tři z nich pak zákazníci najdou nově v Brně. Rohlik.cz ale myslel i na milovníky skvělých potravin mimo dvě největší města, proto bude možné nákupy z Rohlíku vyzvednout i v AlzaBoxech od Plzně až po Ostravu. Celý seznam AlzaBoxů, do kterých je možné objednat nákup z Rohlíku, najdou zákazníci na www.rohlik.cz v záložce „Kam vám nákup dovezeme“. Rohlík také v současnosti provozuje téměř 40 Rohlik Pointů, jejichž síť neustále rozšiřuje.

(lan)

Foto: Rohlik.cz

spinner