​Nový logistický areál GLS v Hradci Králové odbaví dvojnásobek balíků

​Nový logistický areál GLS v Hradci Králové odbaví dvojnásobek balíků

11.5. - Mezinárodní balíkový přepravce GLS posiluje přepravní síť v Královehradeckém kraji. Depo v Hradci Králové se na začátku dubna přestěhovalo do nových prostor, které vznikly adaptací brownfieldu a které umožní i ekologičtější provoz. Nový logistický areál odbaví dvojnásobek balíků a zaměstná další desítky kurýrů.

Začátkem dubna došlo k přestěhování depa v Hradci Králové do nové lokality u sjezdu z dálnice D11 na hlavní silnici na Jičín. Rekonstruované prostory umožňují odbavit až dvojnásobné množství balíků a výrazně snížit dopravní zátěž ve městě. Nové depo disponuje čtyřmi rampami pro vykládku balíků a více než 30 místy pro nakládku dodávek s možností dalšího rozšíření. „GLS v České republice neustále reaguje na růst počtu balíků. Aktuálně provozujeme 26 dep a mimo jejich modernizace letos plánujeme i otevření minimálně dalších dvou dep. Hradec Králové je důležitým dopravním uzlem, kde navíc došlo k významnému nárůstu doručovacích tras. Proto jsme se rozhodli přestěhovat depo do větších prostor umístěných tak, aby se nejen snížil celkový nájezd kilometrů, ale došlo také ke snížení dopravní zátěže v samotném městě,” komentoval přestěhování depa Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Depo v Hradci Králové bylo přestěhováno do zrekonstruovaného areálu, kde se počítá s využitím zelené energie a provozem vozidel na alternativní pohon. „Ochrana životního prostředí je pro GLS jednou z priorit. Proto usilujeme, aby byly ekologické aspekty zahrnuty do nových výstaveb, rekonstrukcí i rozšíření stávajících budov. Nové prostory depa v Hradci Králové budou využívat solární energii, samozřejmostí je i postupné zařazení elektrododávek, případně elektrokol do procesu doručování v centru města,” doplnil Pavel Včela.

(lan)

Foto: GLS

spinner