​Ministerstvo dopravy vyhlásilo první kola soutěží na náměstky

​Ministerstvo dopravy vyhlásilo první kola soutěží na náměstky

27.2. - Ministerstvo dopravy ve středu vyhlásilo první kola čtyř výběrových řízení na náměstky nově sestavených úseků. Zájemci musí splnit požadavky vyplývající ze zákona o státní službě a mít zkušenosti s vedoucí pozicí v oboru. Přihlašovat se mohou do 9. března. Ministerstvo to oznámilo na své úřední desce. Podle ministra dopravy Karla Havlíčka by komise měly nové náměstky vybrat do konce března.

Ministerstvo vybírá nové náměstky do čtyř nových úseků. Jde o sekci pro ekonomiku a infrastrukturu, dále úsek silniční a veřejné dopravy, úsek drážní, vodní a letecké dopravy a sekci legislativní a právní. Na každou sekci bude zvlášť ustavena komise, která bude náměstka vybírat. "Budou to lidé, kteří tomu danému úseku maximálně rozumí, tedy odborníci," uvedl Karel Havlíček. Vybraní náměstci by měli do funkcí nastoupit od května.

Ministr už dříve avizoval, že do soutěže se mohou přihlásit i stávající náměstci Tomáš Čoček, Ladislav Němec a Jakub Kopřiva. Tomáše Čočka v minulých týdnech vyzýval k rezignaci premiér Andrej Babiš, kritizoval jej kvůli kontroverzní zakázce k elektronickým dálničním známkám.

Výběr nových náměstků je spojen se změnou organizační struktury, kterou Karel Havlíček na ministerstvu provedl. Úseky jsou nově rozděleny podle produktového zaměření. Podle ministra se tento systém osvědčil na ministerstvu průmyslu a obchodu, které vede současně s resortem dopravy.

(čtk)

Foto: TJ

spinner