Kanada pozastavuje lety z Indie a Pákistánu kvůli nákaze mezi cestujícími

Kanada pozastavuje lety z Indie a Pákistánu kvůli nákaze mezi cestujícími

23.4. - Kanada se rozhodla pozastavit na 30 dnů lety z Indie a Pákistánu kvůli zvýšenému výskytu případů nákazy koronavirem mezi cestujícími z těchto dvou zemí, uvedla agentura AFP s odvoláním na kanadského ministra dopravy. Indie se aktuálně potýká s největšími přírůstky nakažených na světě.

Ministr Omar Alghabra upřesnil, že zákaz vstoupí v platnost půlhodinu před půlnocí místního času, kdy ve střední Evropě bude půl šesté pátečního rána.

Zákaz, který je součástí přísnějších opatření proti šíření nákazy, se nevztahuje na nákladní lety, poznamenala agentura Reuters. Dodala, že středo-levá liberální vlády premiéra Justina Trudeaua podnikla tato opatření po kritice od vůdčích opozičních politiků, že Ottawa nedělá dost, aby zvládla třetí vlnu pandemie.

Ministryně zdravotnictví Patty Hajduová uvedla, že na Indy, tvořící asi pětinu cestujících v mezinárodních letech, připadá více než polovina pozitivních testů na kanadských letištích.

Všechny lety z Indie zrušily také Sjednocené arabské emiráty. Francie na cestující z Argentiny, Brazílie, Chile, Indie a Jižní Afriky uvalila desetidenní karanténu.

Izraelské ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek varovalo obyvatele před cestami do sedmi zemí (Brazílie, Etiopie, JAR, Indie, Mexika, Turecka a Ukrajiny), což zdůvodnilo prudkým šířením nákazy a obavami z mutací koronaviru, které by mohly být více odolné vůči vakcínám.

Varování přichází poté, co odborníci vyjádřili znepokojení nad novou mutací koronaviru, která byla odhalena v Indii a má se za podstatně nakažlivější než původní varianta.

Indické úřady ve čtvrtek ohlásily, že za uplynulý den se nakazilo koronavirem přes 300.000 lidí, což podle agentury Reuters představovalo nejvyšší denní přírůstek zaznamenaný v jedné zemi na světě od začátku pandemie. Země, kde žije 1,3 miliardy obyvatel, zaznamenala již skoro 16 milionu případů nákazy, což je druhý nejvyšší počet na světě po Spojených státech.

(čtk)

Foto: Pixabay

spinner