​John Bolla je novým prezidentem společnosti UPS Healthcare

​John Bolla je novým prezidentem společnosti UPS Healthcare

31.5. - Do čela UPS Healthcare, divize přepravní společnosti UPS, byl jmenován John Bolla. Ve funkci nahrazuje Wese Wheelera, který funkci prezidenta zastával poslední tři roky. Před nástupem do UPS Healthcare v dubnu 2022 působil John Bolla jako provozní ředitel ve společnosti Adare Pharma Solutions, kde byl zodpovědný za globální prodej, provoz, rozvoj smluvních vztahů a výrobní strategii v USA a Evropě. Dříve pracoval 22 let ve společnosti GlaxoSmithKline (GSK), jedné z největších farmaceutických společností na světě, kde zastával vedoucí pozice v oblastech, jako jsou výrobní operace, dodavatelský řetězec, zásobování a externí dodávky.

John Bolla nastoupil do společnosti UPS v dubnu 2022. Ve svém dosavadním působení byl zodpovědný za globální logistiku a distribuci zdravotní péče a úspěšně řídil činnost společnosti v Severní a Jižní Americe, Evropě a Asii, Tichomoří, Středním východě a Africe (AMEA).

„Jsem vděčný za příležitost vést společnost UPS Healthcare, jejích více než 10 000 odborníků na logistiku ve zdravotnictví a globální síť pokrývající 220 zemí a území po celém světě. Společně s týmem zapálených profesionálů budeme i nadále pomáhat zdravotnickým společnostem zpřesňovat, zproduktivňovat, škálovat a chytře řídit jejich provoz,” řekl John Bolla.

„John do UPS přináší díky dlouhé kariéře ve farmaceutickém průmyslu a výrobě zdravotnických prostředků bohaté zkušenosti. Jsem přesvědčena, že pod jeho vedením bude společnost UPS Healthcare pokračovat v nastolené cestě rychlého růstu,” řekla Kate Gutmannová, výkonná viceprezidentka a prezidentka UPS International, Healthcare and Supply Chain Solutions.

UPS Healthcare je divizí přepravní společností UPS, která má díky rozsáhlé doručovací síti a vlastní letecké společnosti ideální pozici pro poskytování služeb zákazníkům v oblasti zdravotnictví a biologických věd. Jako světový lídr ve svém oboru zahrnuje end-to-end laboratorní logistiku od kompletace, distribuce a dodání až po skladování a přepravu nákladu citlivého na čas a teplotu. Zajišťuje špičkový farmaceutický servis, podporu logistiky klinických studií a přepravu s řízenou teplotou, kterou aktuálně vyžaduje 80 % farmaceutických produktů v Evropě. V průběhu pandemie Covidu-19 se UPS Healthcare zasloužila o dodání více než 1,5 miliardy dávek vakcín do více než 110 zemí.

Společnost UPS nedávno oznámila, že dokončila akvizici Bomi Group, která do celosvětové sítě UPS Healthcare přinesla více než 350 vozidel s řízenou teplotou a 4 miliony čtverečních stop. To zahrnuje i specializovaná centra pro logistiku ve zdravotnictví UPS Healthcare v Belgii, Francii a Turecku.

Provozuje 216 digitálně řízených center pro zákazníky z oblasti zdravotnictví po celém světě s celkovou plochou 17 milionů čtverečních stop distribučního prostoru, včetně 1500 m2 v UPS Healthcare centru v Ostravě.

(lan)

Foto: UPS

spinner