​DPD doručuje již do 100 000 výdejních míst Pickup v Evropě

​DPD doručuje již do 100 000 výdejních míst Pickup v Evropě

14.12. - Největší balíkový přepravce v Evropě Geopost, jehož součástí jsou všechny evropské pobočky DPD včetně DPD v Česku, otevřel v Římě své 100 000. výdejní místo Pickup. Pro společnost to znamená významný strategický milník v rámci již tak silné sítě neadresného doručování (tzv. “out of home”), jejíž součástí jsou nejen výdejní místa Pickup, ale i samoobslužné Pickup Boxy. Všechna uvedená výdejní místa i boxy po celé Evropě mohou využívat samozřejmě i všichni čeští zákazníci DPD. Při mezinárodním doručování je zcela stěžejní, že balíček putuje po celou dobu pod jednou značkou DPD a za hranicemi není předán jinému přepravci. V Česku provozuje DPD již více než 4400 výdejních míst a samoobslužných boxů, které patří mezi nejpopulárnější v Evropě.

Česká republika patří mezi země, kde se doručování mimo domov těší již delší dobu velké oblibě. Podle celoevropského průzkum od DPD E-shopper barometer je tento způsob hned na druhém místě za doručením domů, poštu lidé volí až jako třetí variantu. Jak samoobslužné boxy, tak výdejní místa Pickup nabízí zákazníkům především větší časovou flexibilitu. Pokud si zákazník objedná doručení domů a zjistí, že nebude doma, může si balíček libovolně přesměrovat prostřednictvím nového portálu myDPD na výdejní místo, nebo do boxu, který má nejblíže. Pickup Boxy jsou navíc otevřené 24 hodin, 7 dní v týdnu, takže je možné si vyzvednutí naplánovat opravdu kdykoliv.

“Hodně našich zákazníků si pravidelně objednává jak z českých e-shopů do zahraničí, tak naopak ze zahraničí do Česka. Proto jsme rádi, že jim jako DPD můžeme nabídnout největší celoevropskou síť výdejních míst a boxů v celé Evropě, ” uvedl Miloš Malaník, generální ředitel českého DPD.

Během letošního roku otevírá společnost DPD v Česku nové boxy téměř každý týden. Jen od začátku prosince jich přibylo 14 v Mladé Boleslavi, Praze, Jesenici u Prahy, Kosmonosech, Horce nad Moravou a Mukařově. Celkem v druhé polovině letošního roku přibude zhruba 250 DPD Pickup Boxů.

(lan)

Foto: DPD

spinner