Škoda Auto zveřejnila vítězné návrhy soutěže Auto pro Zdravotního klauna 2024

17. května 2024
Škoda Auto představila dva vítězné návrhy vozů soutěže Auto pro Zdravotního klauna. Autory jsou 7letý Filip Vejnar a 15letá Sofie Siderasová (návrh na snímku). Úspěšné nákresy byly vybrány veřejným hlasováním, které probíhalo do 12. května na internetových stránkách https://autoproklauna.skoda-auto.cz/. Na vozy Škoda Superb Combi iV se díla mladých autorů přenesou pomocí profesionálních fólií.

Zdravotní klauni pomáhají dětským a geniatrickým pacientům

Cílem výtvarné soutěže je upozornit na poslání Zdravotních klaunů, kteří přes dvacet let pomáhají hlavně dětským, ale i geriatrickým pacientům procházet léčbou s úsměvem a dobrou náladou. Usilují o odbourání stresu jak u pacientů, tak u jejich rodičů a příbuzných. Působí zejména na místech, kde se radosti nedostává, jako jsou nemocniční pokoje a specializované ambulance. Nyní v České republice pracuje 94 profesionálních zdravotních klaunů, kteří pravidelně dojíždějí do 66 nemocnic, 11 domovů pro seniory a jednoho hospicu.

Předání vozů proběhne v rámci Zlín Film Festivalu

Aktuálně probíhá úprava dvou automobilů dle vítězných návrhů. Nové modely Škoda Superb Combi iV budou slavnostně předány organizaci Zdravotní klaun 1. června 2024 v rámci akce Den se Škoda Auto na Zlín Film Festivalu. Letos se koná již 64. ročník mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, který svou tradicí a rozsahem nemá ve světě obdoby. Škoda Auto podporuje také tento festival více než dvacet let.

(pav)

Foto: Škoda Auto 

spinner