ČSOB Pojišťovna

Zájem o nové pojištění překonal očekávání

Zájem o nové pojištění překonal očekávání

PRAHA 21.6. – Přesně před rokem ČSOB Pojišťovna uvedla na trh nový typ pojištění aut, který je oproti konkurenčním produktům jiný především v tom, že stanoví cenu nikoliv podle parametrů vozidla, ale podle parametrů jeho řidiče. Revoluční způsob vypočítávání ceny řidiče oslovil a v těchto dnech ČSOB Pojišťovna prolomila hranici pěti set tisíc pojištěných vozidel v oblasti tzv. „povinného ručení“.

„Meziročně se jedná o nárůst o 120 tisíc vozů, což považujeme v době, kdy panuje veliká konkurence v tomto odvětví za mimořádný úspěch. Navíc naší strategií není konkurovat cenou, ale kvalitou a férovým přístupem ke klientovi,“ uvedl Jaroslav Král, ředitel odboru pojištění vozidel ČSOB Pojišťovny.

ČSOB Pojišťovna zavedla nový způsob výpočtu ceny na základně dlouhodobého sledování statistických údajů. Právě na základě nich uvedla před rokem jako první na trh pojištění vozidel, které při výpočtu ceny povinného ručení bere v potaz především charakteristiky řidiče a méně jeho auta.

„Kvalita řidiče je pro nás důležitá, protože nebourá auto, ale právě jeho řidič. Při výpočtu ceny hledíme více na škodní historii řidiče, jeho věk, místo bydliště. Samotné auto pro nás hraje až sekundární roli, kdy nás zajímá především jeho výkon,“ upřesnil Jaroslav Král.

spinner