​V průzkumu spokojenosti s poskytovateli operativního leasingu si nejlépe vedl LeasePlan

​V průzkumu spokojenosti s poskytovateli operativního leasingu si nejlépe vedl LeasePlan

8.2. - Společnost LeasePlan má nejspokojenější zákazníky v rámci tuzemského trhu s operativním leasingem automobilů. Vyplývá to z analýzy českého leasingového trhu Český fleet 2015, kterou na základě průzkumu z října a listopadu loňského roku provedla nezávislá odborná společnost Fleet Partners. Do výzkumu spokojenosti se zapojilo 533 firem využívajících operativní leasing.

Respondenti hodnotili vždy pouze leasingovou společnost, s níž spolupracují. Pokud využívají služeb více firem, zaměřili se na tu, která má v jejich flotile největší podíl. Průzkum sledoval spokojenost zákazníků podle 25 parametrů: například podle kvality servisu, asistenčních služeb, reportingu či administrativy, srozumitelnosti fakturace, flexibility při vrácení vozů po skončení leasingu nebo postoje leasingové společnosti k nadměrnému opotřebení vozidel. LeasePlan byl nejlepší ve 24 kritériích. V souhrnném hodnocení pak zvítězil s celkovou úrovní spokojenosti ve výši 85 procent.

„Analýzy spokojenosti zákazníků jsou pro nás nejdůležitější zpětnou vazbou, kterou z trhu dostáváme. Jsme rádi, že výsledky studie Český fleet 2015 potvrdily i naše interní průzkumy, které pro naši centrálu zpracovává renomovaná agentura TNS,“ konstatuje generální ředitel společnosti LeasePlan Česká republika Jaromír Hájek.

Firma v nich spokojenost klientů měří tzv. TRI*M indexem. V poslední analýze, jejíž výsledky byly zveřejněny na začátku letošního roku, dosáhla česká pobočka TRI*M indexu ve výši 86. „Je to vynikající výsledek. Průměr všech 32 poboček se pohybuje pod 70 body. Ukazuje se, že cesta, po které jdeme – tedy nepodbízet se nízkou cenou na úkor kvality, ale naopak neustále nabízet inovace vedoucí k většímu komfortu zákazníků a co nejvyšší efektivnosti provozu jejich flotil – je správná a nachází odezvu,“ říká Jaromír Hájek.

(tj)

spinner