Vlaky RegioJet v prvním čtvrtletí přepravily 1,4 milionu cestujících

Vlaky RegioJet v prvním čtvrtletí přepravily 1,4 milionu cestujících

7.5. - Ačkoli první čtvrtletí roku bývá u všech dopravců spíše slabším obdobím, RegioJet podle předběžných výsledků vykázal během prvních tří měsíců letošního roku hrubý zisk ve výši 18 milionů Kč. Meziročně to představuje nárůst o 87 milionů Kč. Provozní zisk bez vlivu leasingu na vlakovou techniku pak ve stejném období podle předběžných výsledků dosáhl 87,5 milionu Kč. Za první tři měsíce letošního roku cestovalo dálkovými vlaky RegioJet 1,4 milionu cestujících, což je o 12,6 procenta více než v předchozím roce. Jedná se o výsledky české akciové společnosti RegioJet, kam spadá provoz všech dálkových vlakových linek na komerční riziko na vnitrostátních trasách Praha – Ostravsko a mezinárodních Praha – Košice a Praha – Brno – Vídeň / Bratislava. Výsledky včera oznámil mluvčí firmy Aleš Ondrůj.

„Silný růst a velmi příznivé ekonomické výsledky jsou dány především zákaznickým úspěchem našich mezinárodních spojů na trase Praha–Brno–Vídeň/Bratislava. Jejich provoz byl v loňském roce teprve na začátku a během roku provozu se pro mnoho zákazníků na této trase stal RegioJet dopravcem první volby,“ řekl finanční ředitel holdingu STUDENT AGENCY Petr Kohoutek.

Nárůst počtu cestujících se podle něj pozitivně promítá také do růstu tržeb. Ty v prvním čtvrtletí přesáhly 330 milionů Kč a jsou o 10 procent vyšší než za stejné období loňského roku.

RegioJet se chystá na další expanzi. Letos v prosinci zahájí provoz na regionálních spojích v Ústeckém kraji stejně jako na dálkové rychlíkové lince R8 spojující Brno s Ostravou a Bohumínem.

„Zaměřujeme se stoprocentně na dosahování růstového hospodaření společnosti, na zajištění dlouhodobého financování pro další silný rozvoj a očekávaných investic v řádech miliard Kč v nastávajícím období,“ uvedl Petr Kohoutek.

(mna)

spinner