Vítkovické železniční opravny utržily v prvním roce 120 milionů Kč

Vítkovické železniční opravny utržily v prvním roce 120 milionů Kč

9.3. - Nová společnost Vítkovické železniční opravny (VŽO) utržila během prvního roku existence téměř 120 milionů Kč. Letos plánuje tržby 160 milionů Kč a chce nabírat nové zaměstnance. ČTK to dnes za firmu sdělila Eva Kijonková.

„Začínali jsme v listopadu 2018 s osmi zaměstnanci a v prvních měsících existence společnosti jsme dosahovali měsíčních tržeb okolo 1,5 milionu korun. V loňském roce jsme se rozrostli na 120 zaměstnanců, čemuž odpovídaly také tržby. Letos plánujeme jejich růst na 160 milionů Kč,“  uvedl generální ředitel VŽO Pavel Maroušek.

Firma patří do skupiny CE Industries Jaroslava Strnada a sídlí v areálu ostravské společnosti Vítkovická Doprava. VŽO se zaměřují na revizní opravy železničních nákladních vozů a dvojkolí a nabízejí technické kontroly a opravy jednotlivých částí nákladních vozů. Specializují se zejména na český, slovenský a polský trh, chtějí ale nabídnout své služby dalším zákazníkům a rozšířit svůj záběr i na servis a opravy cisternových železničních vozů.

Loni VŽO zřídily moderní linku na kompletní opravy dvojkolí. „Další investice směřovaly do manipulační techniky pro železniční vozy, moderních zařízení pro diagnostiku stavu železničních dvojkolí, ale i pneumatických brzdových systémů. Společnost také rozšířila železniční svršek technologických kolejí, vybudovala novou moderní váhu pro vážení vozů a seřízení kolových tlaků po opravách a nově disponuje technologií pro povrchové úpravy celých vozů,“ uvedla Kijonková.

Letos firma počítá s růstem počtu zaměstnanců. „Naším cílem je obsadit třísměnný provoz. Samozřejmě si uvědomujeme, že to může být kvůli aktuální situaci na trhu práce obtížnější, ale v tomto směru sázíme na férový přístup k lidem, dobré finanční ohodnocení a nadstandardní nabídku benefitů,“ uvedl Maroušek.

(čtk)

Foto: VŽO

spinner