​Vítkovické železniční opravny loni zvýšily tržby, zisk jim ale mírně klesl

​Vítkovické železniční opravny loni zvýšily tržby, zisk jim ale mírně klesl

27.6. - Ostravská společnost Vítkovické železniční opravny (VŽO) zvýšila v loňském roce tržby z prodeje výrobků a služeb o 10,8 milionu na 211,2 milionu korun. Provozní výsledek hospodaření jí meziročně klesl o 3,2 milionu na 17,8 milionu korun a čistý zisk téměř o milion na 10,4 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Firmě koncem roku 2020 klesala naplněnost výroby. Začátkem roku 2021 na to reagovala posílením obchodního týmu, který na naplnění portfolia zakázek začal intenzivně pracovat. "V prvním kvartálu roku 2021 se díky tomu podařilo zastavit propad výkonů a postupně se dařilo získávat nové zakázky a rovněž navyšovat objem oprav. Díky intenzivní práci oddělení lidských zdrojů se rovněž podařilo nabrat nové zaměstnance s potřebnými kvalifikacemi," uvedli ve výroční zprávě za představenstvo Richard Toman a Daniel Marek. Společnost loni zvýšila počet svých zaměstnanců zhruba o třetinu na více než 80.

Firma zahájila provoz mobilního servisu, který poskytuje služby v Česku i v zahraničí. "Společnost dále rozšířila portfolio oprávnění a certifikátů pro provádění oprav dle různých norem. Cílem společnosti je postupně expandovat i na zahraniční trhy a rovněž intenzivně rozšiřuje rozsah poskytovaných služeb, včetně služeb mobilní dílny," uvedlo vedení firmy.

VŽO se zaměřují na revizní opravy železničních nákladních vozů a dvojkolí a nabízejí technické kontroly a opravy jednotlivých částí i dílů nákladních vozů. Jde o novou firmu, která vznikla v roce 2018. Patří do skupiny CE Industries Jaroslava Strnada a sídlí v bývalých prostorech strojní údržby společnosti Vítkovická Doprava.

(čtk)

Foto: Vítkovické železniční opravny

spinner