Veletrh Czech Raildays 2018 je dobrou příležitostí k navázání nových kontaktů i prezentaci novinek

Veletrh Czech Raildays 2018 je dobrou příležitostí k navázání nových kontaktů i prezentaci novinek

Už za pár dní, konkrétně od 19. do 21. června, se v areálu nákladového nádraží železniční stanice Ostrava-hlavní nádraží sejdou nejen odborníci na železniční dopravu, ale také příznivci vlaků a lokomotiv na letošním, už 19. ročníku mezinárodního veletrhu drážní a manipulační techniky, výrobků a služeb pro potřeby kolejové dopravy Czech Raildays. Některé firmy a dopravci se veletrhu účastní každoročně, jiné budou mít letos premiéru. Zástupců vybraných vystavovatelů jsme se mimo jiné zeptali na novinky, které budou v Ostravě prezentovat.

1. Pokolikáté se veletrhu účastníte jako vystavovatelé?

2. Jaké novinky budete letos prezentovat?

3. Co od účasti na veletrhu očekáváte?

Michal Štěpán, člen představenstva zodpovědný za osobní dopravu, České dráhy

1) České dráhy se veletrhu drážní techniky poprvé zúčastnily už v roce 2000, kdy se konal první ročník, ještě jako státní organizace. Prakticky stály u zrodu celé akce. Od roku 2003 se pak účastnily pod hlavičkou ČD, a. s. Tento rok je to tedy už 19. účast národního dopravce na veletrhu.

2) Tento ročník věnujeme, vzhledem k tomu, že naše republika letos oslaví 100. výročí založení, hlavně milovníkům železniční tradice. Součástí naší expozice bude proto výstava milníků stoleté historie Českých drah nejdříve v Československu a poté i v České republice. Přivezeme vůz řady BD s modelovým kolejištěm a také vůz řady Aza 80, známý jako Masarykův salonní vůz.

3) Jako národní železniční dopravce v České republice jsme na veletrhu tradičním vystavovatelem. Očekáváme udržení povědomí o společnosti České dráhy, o naší historii, současných službách, jež za posledních pár let prošly významnými změnami, a samozřejmě veletrh bude také o novinkách, které pro naše cestující chystáme. Účast je pro nás možností ukázat, jak se společnost za posledních sto let dramaticky proměnila a jak se v průběhu let zvyšoval komfort cestování našimi vlaky.

Tomasz Iwanski, jednatel společnosti, DB Cargo Czechia

1) Skupina DB Cargo se na Czech Raildays bude prezentovat vůbec poprvé, a to hned v několika zastoupeních: jako DB Cargo Czechia, DB Cargo Polska, DB Port Szczeczin a Infra SILESIA. Každá z těchto společností představí svůj profil ve Veletržních novinách a bude mít rovněž svou vlastní „živou“ prezentaci u stánku DB Cargo (B-10) v úterý 19. června od 13 hodin.

2) DB Cargo se bude nově prezentovat jako poskytovatel širokého spektra logistických služeb spojených s provozováním nákladní železniční dopravy. Pro tento účel jsme rovněž připravili reklamní brožurku, ve které se naši zákazníci mohou dočíst o všech poskytovaných službách společností DB Cargo Polska, DB Port Szczeczin a Infra SILESIA. Novinkou na českém trhu je samozřejmě firma DB Cargo Czechia, která byla založena v roce 2016 a která se na veletrhu představí rovněž poprvé.

3) Očekáváme, že se podaří navázat nové obchodní vztahy pro naši skupinu a rovněž že se nám podaří uvést činnost všech zastoupených společností DB Cargo do širšího povědomí jak u nových potenciálních partnerů, tak i odborné veřejnosti.

Ing. Ľubomír Kuťka, člen představenstva a ředitel úseku služeb železničních kolejových vozidel, Železničná spoločnosť Cargo Slovakia

1) Medzinárodná výstava Czech Raildays bola dlhodobo zaradená v našich kalendároch v režime „návštevníci“. Výstavu vnímame ako najväčšiu akciu svojho druhu v stredoeurópskom regióne, ku ktorému sa hlásime. Zúčastniť sa tejto akcie ako návštevník je síce veľmi dobré, ale vytvoriť vlastné zázemie a mať možnosť praktických prezentácií úkonov je neporovnateľne efektívnejšie. Keďže sa prvá účasť ZSSK CARGO ako vystavovateľa stretla s veľmi pozitívnym ohlasom u našich zákazníkov a partnerov, tento rok budeme vystavovať už po tretíkrát. Dovolím si neskromne povedať, že sa stávame tradičným vystavovateľom.

2) Opätovne pripravujeme súťaž o „SMART OPRAVÁRA“, ktorá spočíva vo výmene brzdových klátikov na čas. Tí najviac smart budú odmenení zaujímavými cenami. Na našom stánku budeme prezentovať nové technologické zariadenia, ktoré sa nám podarilo zabezpečiť v uplynulom roku na zvýšenie výkonu a kvality prác v oblasti údržby a opráv železničných koľajových vozidiel na našich pracoviskách. Návštevníci si budú môcť zblízka pozrieť náš MOBILNÝ SERVIS (pojazdnú dielňu), ktorým realizujeme opravárenské zásahy priamo v prevádzke pri pokazenom železničnom koľajovom vozidle.

3) Našou snahou je uistiť našich obchodných partnerov aj týmto spôsobom, že sme pripravení nájsť atraktívne riešenia ich požiadaviek v súvislosti s údržbou a opravami lokomotív a nákladných vozňov po celej železničnej sieti v Slovenskej republike. Predpokladáme, že nadviažeme množstvo kontaktov so zástupcami dodávateľských firiem náhradných dielov a materiálov potrebných pre údržbu železničných koľajových vozidiel na osobnej úrovni, keďže v tomto turbulentnom období dochádza k častým personálnym zmenám v jednotlivých firmách. Taktiež veríme, že na našom stánku sa naši zákazníci budú cítiť príjemne a oddýchnu si pri neformálnych rozhovoroch počas náročného dňa na výstavisku.

Václav Havrda, vedoucí obchodního oddělení – revize a opravy, Legios Loco

1) Na veletrhu Czech Raildays v Ostravě naše firma Legios Loco vystavuje již čtvrtým rokem.

2) Letos na našem stánku E03 představíme dva zcela odlišné typy vozů. Prvním je nerezová cisterna Zacns 62 m3 a druhým vozem je plošinový vůz se speciální nástavbou pro modernizace kolejových tratí.

3) Účast na veletrhu je pro naši firmu Legios Loco příležitostí k setkání se stávajícími partnery, prezentaci společnosti a výrobků novým potencionálním zákazníkům.

Ing. Zdeněk Macháček, manažer obchodu, DAKO CZ

1) Veletrhu se zúčastňujeme od jeho počátku a byli jsme na každém jeho ročníku.

2) V letošním roce budeme na našem stánku vystavovat elektromechanickou brzdu pro tramvaje včetně řízení. Tento výrobek má výborné vlastnosti pro provozovatele a je oproti stávajícím používaným hydraulickým brzdovým systémům šetrný k životnímu prostředí. Kromě toho má i nižší provozní náklady. Prezentovat budeme také nové výrobky pro nákladní i osobní dopravu. Jedná se například o nové provedení kotoučových brzd pronákladní vagony, blok řízení pro vozy metra a další.

3) Veletrh nám určitě přinese mnoho poznatků z železniční a tramvajové dopravy, které jsou důležité pro další směr vývoje našich brzdových systémů. Zároveň nám umožní setkání na jednom místě s našimi obchodními partnery i s koncovými zákazníky. Těšíme se na tato setkání a zveme vás k návštěvě naší expozice, pavilon A1, stánek 04.

Viktor Bystrian, obchodní ředitel skupiny AWT

1) Veletrhu Czech Raildays se účastníme každým rokem již od prvního ročníku, letos tedy už po devatenácté.

2) Nejsme výrobní společnost, proto na veletrhu neprezentujeme nové výrobky, ale společnost jako takovou. Účast na veletrhu pojímáme jako možnost prezentovat skupinu AWT, člena skupiny PKP CARGO, jako silného a stabilního partnera na poli železniční dopravy, železniční spedice a intermodální dopravy, který své komplexní služby poskytuje napříč celou Evropou.

3) Od účasti na veletrhu očekáváme navazování nových obchodních kontaktů a prohlubování kontaktů s našimi stávajícími obchodními partnery, kteří možnost jednání v příjemném a nekonvenčním prostředí železničního veletrhu Czech Raildays vítají.

(mna)

Foto: tj

spinner